REXSAN

Kokainas, alkoholis ir cigaretė – „mirtinas kokteilis”

Kokainas, alkoholis ir cigaretė – "mirtinas kokteilis"

Daugiau kaip 3 proc. staigių mirčių Europoje susijusios su kokaino vartojimu, ir didelė dalis jų įvyksta dėl „mirtino kokteilio”, kurį sudaro alkoholis, cigaretės ir narkotikas, sako mokslininkai.

Staigių mirčių tyrimo rezultatai rodo, kad saugiai vartoti kokainą siekiant pailsėti ir atgauti jėgas, neįmanoma, o 12 mln. europiečių, pasirinkdami šį narkotiką, rimtai rizikuoja savo gyvybe.

„Nuomonė, kad vartoti kokainą jėgoms atgauti yra „saugu”, turi būti paneigta, nes net nedidelės šio narkotiko dozės gali sukelti katastrofiškus padarinius, tarp jų staigią mirtį”, – sako Teismo medicinos instituto Ispanijos Sevilijoje patologinės anatomijos skyriaus vadovas Joaquinas de Lucena.

J. de Lucena drauge su savo kolegomis išnagrinėjo staigių mirčių atvejus Ispanijos pietvakariuose nuo 2003 iki 2006 metų ir nustatė, kad 3,1 proc. jų susijusios su kokaino, smarkiai pakenkusio mirusiųjų širdžiai ir arterijoms, vartojimu.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad visi tokie atvejai nutiko vyrams nuo 21 iki 45 metų, ir 81 proc. jų rūkė, o 76 proc. dar ir dažnai vartojo alkoholį. Etanolis didina kokaino poveikį ir palengvina tolesnę abstinenciją, bet rūkymas ir alkoholis yra papildomas krūvis širdžiai.

„Kokainas drauge su vienu ar abiem šiais ingredientais gali būti mirtinas kokteilis, sukeliantis pirmalaikes širdies ligas”, – sakoma J. de Lucenos straipsnyje, išspausdintame Europos kardiologų žurnale.

J. de Lucenos nuomone, jo tyrimo duomenys gali būti taikomi visai Europai, o kokaino vartojimas yra rimta grėsmė gyventojų sveikatai. „Kokaino vartojimas darosi vis rimtesnis sveikatos apsaugos klausimas Europoje, ir mes galime pamatyti, kaip plinta narkotikas, iš staigios mirties ištiktų žmonių nuodugnaus skrodimo pavyzdžių”, – pažymi J. de Lucena.

Ispanijos instituto ekspertų duomenimis, kokainą vartoja maždaug 12 mln. europiečių – tai sudaro 3,7 proc. visų suaugusių žemyno gyventojų nuo 15 iki 64 metų amžiaus. Daugiau kaip 5 proc. suaugusių Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Italijos gyventojų prisipažino, kad bent kartą gyvenime vartojo kokainą.

„Mūsų vertinimais, jaunų europiečių, vartojančių kokainą, skaičius vienodas Ispanijoje, Britanijoje ir Italijoje, ir nėra priežasčių manyti, kad staigių mirčių, susijusių su narkotiku, skaičius Britanijoje ir Italijoje skirsis nuo tų duomenų, kuriuos mes gavome Ispanijos pietvakariuose”, – mano J. de Lucena.

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE