Ecstasy arba MDMA (metilenedioksimetamfetaminas) – pagrindinė haliucinogenų, kurių sudėtyje yra amfetamino, grupės narkotinė medžiaga.
Visos šios medžiagos – balti milteliai, kurie paprastai yra maišomi su neveikliomis medžiagomis ir iš jų formuojamos tabletės arba kapsulės. Abiformos skirtos ryti. Ecstasy miltelius taip pat galima įkvėpti, laižyti bei tirpintivandenyje, o tirpalą išgerti. Kiti vartojimo būdai pasitaiko retai. Ecstasybuvo naudojamas psichiatrijoje, siekiantįveikti neurotinius sutrikimus.
Poveikis
Tik pradėjus vartoti ar atsitiktiniais atvejais: Stimuliatoriaus ecstasy poveikis pajuntamas, praėjus 20-30 minučių po vartojimo ir gali tęstis keletą valandų. Vartotojai sako, kad jie tampa labai draugiški, pasijunta turį labai daug energijos, mato nuostabias spalvas, girdi malonią muziką. Bet tam tikru momentu poveikis susilpnėja, žmonės pradeda jausti depresiją ir liūdesį. Ecstasy pakelia kūno temperatūrą. Jei jis pavartojamas tokioje vietoje, kur labai tvanku, karšta (diskotekoje), o ypač šokant, kai organizmas išprakaituoja daug skysčių, galima gauti šiluminį smūgį. Fizinis poveikis gali pasireikšti raumenų traukuliais, nevalingu dantų kalenimu, neryškiu regėjimu. Narkotikas trikdo kai kurių neuronų veiklą, taip gali negrįžtamai pažeisti smegenis.
Vartojant nuolat ilgesnį laiką:
Žmonės, vartojantys narkotikus nuolat, turi miego problemų, būna labai neramūs, išsiblaškę. Atsiranda troškulys, drebulys, haliucinacijos, širdies ritmo sutrikimai, depresija, įvairios „fobijos”. Sutrinka koordinacija, todėl negalima vairuoti automobilį, dirbti kitus kruopštumo reikalaujančius darbus. Atlikus tyrimus įrodyta, kad ecstasy gali būti kepenų suirimo priežastimi. Ecstasy ir kiti stimuliatoriai taip pat gali apsunkinti epilepsinius priepuolius. Perdozavus gali sukelti koordinacijos sutrikimus, ligą, panašią į Parkinsono, ir galiausiai paralyžių.
Ecstasy intoksikacija
Fiziniai požymiai | Psichologiniai požymiai |
|
|