REXSAN

Depresantai

Depresantai

Tai tokie narkotikai kaip relaniumas, seduksenas, tazepamas, fenozepamas ir tema-zepamas, kurie žinomi kaip vaistiniai preparatai, padedantys žmonėms įvairiose krizinėse situacijose.

Paprastai gydytojas juos skiria ligoniams, kuriuos kankina nemiga, kurie turi rimtų asmeninių problemų. Bet juos leidžiasi ir tie, kurie vartoja nelegalius narkotikus, tokius kaip heroinas. Medicininiai vaistai pradedami vartoti ne pagal paskirtį dėl dviejų priežasčių. Pirmoji, dažnai vadinama „gydomąja”, kyla iš pradžių vartojant medicininius vaistus pagal paskirtį. Ligoniai, kuriems kyla pavojuss piknaudžiauti vaistais,- tai žmonės, kurie skundžiasi nerimu ir miego sutrikimu. Eksperimentuodami su vaistais, išgerdami didesnes dozes patiria euforiją. Taigi, nuo „vartojimo” pereina prie „per dažno vartojimo”, nuo „neteisingo vartojimo” prie „piknaudžiavimo” (t.y. vartojimo prieštaraujant gydytojui). Atsiranda priklausomybė nuo vaistų. Duogelyje šalių pacientai gali lankytis pas skirtingus gydytojus ir gauti receptų, už kuriuos įsigyja daugiau vaistų nei reikia. Juos vartojant kyla sunkių sutrikimų.

Kitas būdas, kai žmonės pradeda piknaudžiauti vaistais, yra tada, kai užkietėję piknaudžiautojai perduoda vartojimo patirtį. Ši grupė vadinama „epidemine”, kadangi vartojimas perimamas per bendravimą. Pagal šį modelį plinta piknaudžiavimas kanapėmis, stimuliatoriais ir haliucinogenais. Epideminiai narkotikų piknaudžiautojai atranda, jog vaistais galima pakeisti nelegalius narkotikus ar sutiprinti kontroliuojamų madžiagų ar kitų narkotikų poveikį (taip pat alkocholio).

Tik pradėjus vartoti ar atsitiktiniais atvejais:

Šie narkotikai nuramina žmones. Jie pavojingi dėl perdozavimo, didelį pavojų kelia jų vartojimas kartu su alkoholiu.

Vartojant nuolat ilgesnį laiką:

Jei šie narkotikai vartojami ilgiau negu keletą mėnesių, atsiranda psichologinė priklausomybė nuo jų, ir tada nuolat didinamas narkotikų kiekis. Ilgai vartodamas juos, žmogus jaučia depresiją, nenusakomai ir agresyviai elgiasi. Nustojus vartoti, atsiranda nuovargis, nerimas.

Vaistų intoksikacija:

Fiziniai požymiai Psichiniai požymiai
  • mažos dozės: normalūs ar truputį susitraukę vyzdžiai, lėtai reaguojantys į šviesą; didelės dozės: išsiplėtę, nejautrūs šviesai vyzdžiai
  • retas pulsas
  • suglebę raumenys
  • susilpnėję refleksai
  • koordinacijos sutrikimai
  • per didelės dozės: vos juntamas kvėpavimas ir sulėtėjusi širdies veikla, drėgna oda ir koma
  • neaiški kalba
  • mieguistumas
  • agresyvumas
  • nepagrįstas nuotaikų svyravimas su euforija, depresija ir verksmu.

ĮSTATYMAS:

Nedraudžia laikyti, bet draudžia parduoti.

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE