APIE CENTOGENE
Patirtis, kuria galite pasitikėti!
CENTOGENE laboratorija yra genetinių tyrimų ekspertė ir pasaulinė lyderė retų genetinių ligų diagnostikos srityje. CNETOGENE laikosi aukščiausių diagnostikos tyrimų ir išvadų teikimo standartų, laboratoriją akreditavo įvairios tarptautinės organizacijos (tokios kaip ISO, CAP ir CLIA).
„CentoNIPT®“ tyrimą atlieka, analizuoja ir įvertina itin patyrusių CENTOGENE laboratorijos mokslininkų ir genetikų komanda. Visame pasaulyje CENTOGENE pasitiki daugiau kaip 170 tūkst. pacienčių iš 115 šalių.
Kam reikalingas neinvazinis prenatalinis tyrimas?
Nėštumo metu į motinos kraujotaką patenka mažas kūdikio DNR kiekis. Naujos technologijos suteikia mums galimybę ištirti kūdikio DNR, gautą tiesiogiai iš motinos kraujo, ir nustatyti chromosomines anomalijas.
Dar ne taip seniai vienintelė galimybė nustatyti anomalijas buvo tik sudėtingos invazinės procedūros, tokios kaip choriono gaurelių biopsija ir amniocentezė. Šie tyrimai gali padidinti persileidimo riziką.
Pirminis „CentoNIPT®“ tyrimas gali padėti išvengti galbūt nereikalingo invazinio tyrimo. „CentoNIPT®“ tyrimas nekelia jokio pavojaus nei motinai, nei kūdikiui, taip pat jį galima atlikti pirmame nėštumo trimestre.
CentoNIPT®“ – Illumina VeriSeq™ NIPT Solution*
Saugus ir tikslus prenatalinis tyrimas
Mūsų DNR saugoma visa genetinė informacija, kuri būtina normaliai sveikatai ir raidai. Mūsų ląstelėse yra 23 chromosomų poros. Chromosominių anomalijų gali atsirasti nėštumo metu, kūdikiui augant, dėl to, kad buvo netinkamai susiformavusi kiaušialąstė ar spermatozoidas, arba ankstyviausiuose kūdikio raidos etapuose. Šios chromosominės anomalijos gali labai paveikti kūdikio sveikatą ir jo gerovę, tad svarbu jas nustatyti kaip įmanoma anksčiau.
„CentoNIPT®“ tyrimas pateikia aiškius teigiamus arba neigiamus chromosominių anomalijų rezultatus, kai yra papildoma vienos chromosomos kopija (trisomija). Dauno sindromas, labiausiai paplitusi chromosominė anomalija, gali būti nustatomas > 99,9 % tikslumu.
„CentoNIPT®“ tyrimu taip pat analizuojami X ir Y chromosomų kiekio pakitimai. Šis testas taip pat tinkamas, jei laukiatės dvynių.
* Mėginių paruošimo ir analizės programinė įranga paženklinta CE-IVD.
KAS NUSTATOMA „CentoNIPT®“ TYRIMU?
› Dauno sindromas (21 chromosomos trisomija): pasireiškia 1 iš 1000 gyvų gimusių kūdikių
› Edvardso sindromas (18 chromosomos trisomija): pasireiškia 1 iš 3000 gyvų gimusių kūdikių
› Patau sindromas (13 chromosomos trisomija): pasireiškia1 iš 5000 gyvų gimusių kūdikių
TYRIMU GALIMA NUSTATYTI LYTINIŲ CHROMOSOMŲ ANOMALIJAS:
› Ternerio sindromas (X monosomija)
› Klainfelterio sindromas (XXY)
› Jakobsono sindromas (XYY)
› X trisomija (XXX)
KODĖL TURĖTUMĖTE RINKTIS „CentoNIPT®“?
› Visiškai saugus jums ir jūsų vaikui
› Didžiausio tikslumo tyrimas
› Tyrimą galima atlikti nuo 10 nėštumo savaitės
› Pakanka vieno kraujo mėginio
› Rezultatai pateikiami per 7 darbo dienas nuo mėginio gavimo
Kaip atliekamas tyrimas?
Jūsų gydytojas paima vieną jūsų kraujo mėginį ir išsiunčia jį laboratorijai. Tyrimo rezultatai pateikiami jūsų gydytojui per 7 darbo dienas nuo tada, kai CENTOGENE gauna mėginį.
Ką man parodys rezultatai?
Rezultatai parodys, ar jūsų kūdikis turi kokių nors aprašytų chromosominių anomalijų. Jei rezultatai normalūs, būsite tikra, jog labiausiai paplitusių genetinių anomalijų nėra.
Jei NIPT tyrimo dėl chromosominių anomalijų rezultatas bus teigiamas, jūsų gydytojas pasiūlys papildomą tyrimą, kad būtų patvirtinti tyrimo rezultatai, ir rekomenduos jums gydytojo genetiko konsultaciją, kad galėtumėte aptarti galimus sprendimus bei pasekmes sau ir savo kūdikiui.
Kokie yra tyrimo ribotumai?
„CentoNIPT®“ tyrimu, nustatomos tik labiausiai paplitusios chromosominės anomalijos. Šis tyrimas negali atmesti kitų, mažiau paplitusių genetinių ligų galimybės. Tačiau iš visų esančių NIPT tyrimų „CentoNIPT®“ nesėkmingo tyrimo procentas pats mažiausias. Tai reiškia, kad rizika, jog prireiks pakartotinio tyrimo arba jums bus atliktas nebūtinas invazinis tyrimas, yra mažiausia.
KONTAKTINĖ INFORMACIJA:
Medicina practica laboratorija
https://medicinapractica.lt/genetika/
genetika@medicinapractica.lt
+370 685 44087
Skambinti ir registruotis nuo 08:00 – 20:00 (I-V)
Gydytojo genetiko konsultacija atliekant tyrimą NEMOKAMA.