Walmark

Reguliarus paracetamolio vartojimas gali sukelti astmą

Reguliariai paracetamolį vartojantys pacientai beveik 3 kartus labiau rizikuoja susirgti astma, nustatė britų mokslininkai.

Tyrimo, kurio rezultatai vakar paskelbti žurnale „European Respiratory Journal”, autoriai keliose Europos šalyse tyrė, kaip dažnai nuskausminamuosius preparatus vartoja sveiki ir astma sergantys žmonės. Iš viso tyrime dalyvavo 500 astmininkų ir 500 sveikų žmonių.

Mokslininkai nustatė, kad rizika susirgti astma padidėja tai atvejais, kai paracetamolis vartojamas bent vieną kartą per savaitę. Reguliarus jo vartojimas astmos pavojų padidina 3 kartus. Organizacijos „Global Allergy and Asthma European Network” teigimu, kiti nuskausminamieji vaistai tokiu poveikiu nepasižymėjo.

„Keliose publikacijose, pasirodžiusiose nuo 2000 m., aptariamas astmos ir paracetamolio ryšys. Mes taip pat nustatėme, kad astma daugiau žmonių serga tose šalyse, kuriose paracetamolio parduodama daugiau”, – sakė vienas tyrimo autorių Londono imperiškojo koledžo daktaras Seifas Shaheenas. Jo teigimu, vis daugėja epidemiologinių įrodymų, patvirtinančių astmos ir paracetamolio ryšį.

Mokslininkai mano, kad reguliarus paracetamolio vartojimas sumažina antioksidanto glutationo, aptinkamo kvėpavimo takuose, kiekį. Gluatationas saugo plaučius nuo oro užterštumo, tabako dūmų ir žalingų laisvųjų radikalų poveikio, skelbia „Daily Mail”.

Technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE