Nobel biocare

Burokėlis – sudirgusios gerklės skausmams mažinti

Burokėliai buvo žinomi jau II tūkst. pr. Kr. senovės Persijoje, kur buvo vartojami kaip vaistiniai augalai. Gydomųjų savybių turi tiek burokėlių sultys, tiek švieži burokėlių lapai bei šakniavaisiai. Burokėliuose yra flavonoidų, fosforo, kalio, magnio, geležies, C, PP, B1, B2 vitaminų, pigmentų, obuolių rūgščių, mangano ir kalio druskų.

Juose yra daugiausia iš visų daržovių jodo, todėl burokėlius patartina valgyti sergantiems mažakraujyste ir skydliaukės ligomis. Šviežiai išspaustomis burokėlių sultimis gydomas plaučių uždegimas, pleuritas ir kitos plaučių ligos, o sumaišius jas perpus su medumi – hipertoninė liga. Ką tik išspaustų burokėlių, obuolių ir morkų sulčių kokteilis gydo skrandį, stimuliuoja jo liaukų funkcijas. Leukemija taip pat sėkmingai gydoma šviežių daržovių – (morkų, burokėlių, įvairių rūšių kopūstų ir salotų) sultimis.

Sudirgusios gerklės skausmams mažinti

Į stiklinę išspaustų burokėlių sulčių reikia įpilti šaukštą acto ir šiuo tirpalu skalauti gerklę 5 – 6 kartus per dieną. Gerklės skalavimas burokėlių sultimis yra efektyvi priemonė gerklės skausmams mažinti bei gydyti anginą.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE