Agatas

Gydytoja atsako: ar lazerinė depiliacija verta dėmesio?

lazerinė depiliacija

Nepageidaujami plaukai bei jų šalinimas – berods neišsemiama tema. Dalis moterų renkasi reguliarias depiliacijas vašku ar cukrumi, kitos bando įvairius epiliatorius ar tiesiog skutimo peiliukus, na o daugelis išbando ir sudėtingesnius metodus kaip lazerinė depiliacija, jau nekalbant apie tai, kad ši tema tampa vis aktualesnė ir vyrams. Tačiau ką reikėtų žinoti apie plaukus ir jų šalinimą? Į šiuos svarbius klausimus atsako gydytoja Vilma Viliūšienė.

– Ar tiesa, kad plaukų šalinimas lazeriu sulaukia vis daugiau dėmesio?

– Visiškai teisingai. Pastaruoju metu ypač pagreitėjo mūsų gyvenimo tempas – atrodo visi kažkur skuba, labai daug dirba, todėl kaip įmanoma stengiamės vengti tų estetikos procedūrų, kurios nėra malonios ir užima daug laiko. Įsivaizduokite, kiek laiko ir taip užima grožio procedūros: tvarkingi antakiai, skaisti veido bei kūno oda, sušukuoti bei nudažyti plaukai, tvarkingi nagai. Tad kur dar šioje rutinoje pridėti kasdienį praktiškai viso kūno kruopštų skutimą. Būtent todėl nemaža dalis žmonių išbando depiliacijas lazeriu, o pastaruoju metu sulaukiame ir vis didėjančio vyrų susidomėjimo.

– Tikrai tokias procedūras atlieka ir vyrai? Kokias sritis jie dažniausiai renkasi depiliuoti?

– Ypač per pastaruosius metus pastebėjome, kad padidėjo vyrų susidomėjimas lazerinėmis ir apskritai estetinėmis procedūromis. Mano nuomone, tai labai sveikintinas pokytis, nes juk ne vien moterys nori būti gražios. Vyriškos lyties atstovai dažniausiai renkasi plaukus šalinti nugaros, sprando, krūtinės, pažastų zonose. Dalis jau būna išbandę įprastą depiliaciją plaukelį išraunant, kiti juos šalina namuose skusdami, tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju kyla nemažai problemų. Pirmiausia, tai yra tiesiog nepatogu, skausminga, o rezultatas toks trumpalaikis, kad vos spėjus pasidžiaugti švelnia oda, ją ir vėl nusėja juodi taškeliai. Tada atsiranda niežulys, bėrimai, kitiems plaukai pradeda įauginėti. Galiausiai rezultatas matomas trumpai, kliento netenkina estetinis vaizdas ir jis pradeda ieškoti alternatyvų. Iš tiesų priežastys, dėl kurių pereinama prie plaukų šalinimo lazeriu labai panašios tiek vyrams, tiek moterims.

– Ar šiuo metodu plaukai visiškai pašalinami? Kiek kartų reikia procedūrą kartoti?

– Taip, būtent todėl depiliacija lazeriu ir yra vienas geriausių pasirinkimų. Norint geriau suprasti, kaip veikia šis metodas, trumpai papasakosiu apie pačių plaukų augimo principą. Bet kurioje kūno vietoje vienu metu matomi ne visi egzistuojantys plaukai, pagal savo augimą jie skirstomi į anageno (aktyvus augimas), katageno (nykimas ir pasišalinimas) bei telogeno (ramybės būklė) fazes. Šie ciklai būdingi visiems plaukams, kiekvienam plauko svogūnėliui. Todėl natūralu, kad jokiu metodu neįmanoma pašalinti plauko, kurio nėra, kurio folikulas „tuščias“. Lazerinė depiliacija taip pat veikia tik anageno fazėje esančius plaukus, todėl vidutiniškai reikia 6 procedūrų kurso, siekiant juos panaikinti. Žinoma, galutinis vizitų skaičius yra labai individualus, nes priklauso nuo labai daug tik tam žmogui būdingų faktorių: hormonai, genai, paties plauko storis, odos ypatybės, vartojami vaistai ir t.t. Greičiausiai nebus ir taip, kad atlikus procedūrų kursą daugiau niekada nereikės rūpintis augančiais plaukais – ši sritis labai priklausoma nuo hormonų, todėl procedūrą gali tekti pakartoti maždaug kasmet. Gera žinia ta, kad plaukuotumas nebegrįžta į pradinę stadiją, nauji plaukeliai atauga gerokai plonesni ir retesni nei iki procedūrų kurso.

– Šiuo estetikoje tikrai nemažas pasirinkimas tiek pačių lazerių, tiek įstaigų, kuriose tokios procedūros atliekamos. Kokios jūsų rekomendacijos dėl pasirinkimo?

– Medicinos įstaigų ir grožio salonų, dirbančių su įvairiausiais lazeriais, yra tikrai nemažai ir jų vis atsiranda. Tad visiškai natūralu, kad vartotojui gali būti sunku tinkamai išsirinkti, kur lankytis. Vis tik rekomenduočiau bet kokiai lazerinei procedūrai vykti į licencijuotas klinikas – ten žymiai didesnis šansas, kad, atsitikus neprognozuotai situacijai ar komplikacijai, skubiai gausite reikalingą pagalbą ir atsakymus. O komplikacijų tikimybė išlieka dirbant net su saugiausia įranga ar turint aukščiausią kvalifikaciją – žmogus pats gali nežinoti, kad serga kokia nors liga, ypač autoimuninėmis ligomis, to ir specialistas negali numatyti, taip pat klientai kartais linkę nutylėti informaciją apie vartojamus vaistus, alergijas. Taip pat ir patys lazeriai nėra vienodi. Pavyzdžiui, Lietuvoje labai populiarūs aleksandrito lazeriai pasaulio rinkoje savo vietą užleidžia visumoje saugesniems diodiniams lazeriams. Tad klientui išsirinkti tikrai gali būti sudėtinga, rekomenduočiau pirmiausia atkreipti dėmesį į saugumą.

– Ką gali padaryti pats klientas, kad gautų maksimalų rezultatą?

– Nors lazerinių procedūrų efektyvumas labai priklauso nuo individualių organizmo savybių, vienareikšmiškai svarbus ir paties kliento indėlis. Šioms procedūroms nereikalingas sudėtingas pasiruošimas, tiesiog reikia paisyti specialisto rekomendacijų – pasirinktos zonos plaukų nerauti jokiais metodais, jų nebalinti, vengti saulės bei soliariumų bei atlikti visą procedūrų kursą. Didžiausia klaida, kurią dažnai daro klientai – labai ilgi tarpai tarp procedūrų ar visai nebaigtas kursas. Todėl jei jau pasiryžote depiliacijai lazeriu, atlikite ją iki galo.

Apibendrinant galima teigti, kad plaukų šalinimas lazeriu – puikus sprendimas tiek vyrams, tiek moterims, tačiau ją pasirinkti reikia atsakingai. Na o priėmus teisingą sprendimą, belieka džiaugtis švelnia, lygia oda be bėrimų, plaukų įauginėjimų ar kitų sudirgimų.

TAIP PAT SKAITYKITE