Rawpowders

DEKORATYVINĖ KOSMETIKA: KAIP IŠSIRINKTI ŠEŠĖLIUS AKIMS?

Kai tarp moterų kalba pasisuka apie dekoratyvinę kosmetiką, beveik visada aptariama viena svarbiausių temų – šešėliai akims. Kiekviena moteris nori išraiškingų, kartais viliokliškų, kartais šviesių, bet svarbiausia – nepamirštamų akių. Šešėliai akims – puikus pagalbininkas to pasiekti. Visgi, nemažai išmonės reikia ne tik jais naudojantis, bet ir renkantis. Kaip pasirinkti akių šešėlius ir jų spalvą, kad jie tiktų būtent Jums?

Mėlynakėms geriausiai rinktis švelniai prie akių derančias spalvas, tokias kaip purpurinė, rausva, šviesiai rožinė, balta, rusva, pilka, šokoladinė. Šešėlių verčiau netepkite per visą akių voką, antraip akys atrodys pavargusios. Tušą verčiau rinkitės ne juodą, o tamsiai rudą.

Jei Jūsų akys žalios, nesuklysite pasirinkusios šešėlius su šiltais atspalviais: purpuriniais, slyvos, persiko, tamsiai rudais, šokoladiniais, šviesiai rusvais, violetiniais ar gelsvais atspalviais. Galite paeksperimentuoti su žaismingu tušu – tamsiai violetinės ar mėlynos spalvos.

Jei esate rudaakės, Jums puikiai tinka mėlyni, rausvi, rožiniai, žali, tamsūs ir šviesūs rudi šešėliai. Nesirinkite labai šiltų spalvų, niekada neapsiriksite pasirinkusi šaltas spalvas. Galite drąsiai eksperimentuoti su blizgiais akių šešėliai.

Pilkaakėms patariame rinktis švelniai prie akių derančias spalvas, panašiai, kaip ir mėlynakėms. Puikiai tiks dvejopas įvaizdis – arba vos matomai paryškintos akys NUDE spalvos šešėliais, arba gilus dūminis makiažas. Galite pasiryškinti ir melsvos spalvos šešėliais.

Dažniausiai tokia dekoratyvinė kosmetika kaip šešėliai akims parduodami įvairiais rinkinukais, kuriuose spalvos jau suderintos ir sugrupuotos. Tačiau jei renkatės atskirų spalvų dėžutes, nepamirškite išsirinkti tokius šešėlius, kurie tarpusavyje derėtų. Puikus sprendimas – derinti šiltas ir šaltas spalvas. Taip tikrai žinosite, kad spalvos tarpusavyje dera.

Renkantis šešėlius, labai svarbu žinoti, kokią techniką naudoti. Dažniausiai galima rinktis sausus, skystus arba pieštukinius šešėlius akims.

Kaip išsirinkti? Jei nemokate tinkamai ar lygiai dažytis su skystais šešėliais, rinkitės tokius, kuriais dažytis Jums patogiausia. Pieštukiniais šešėliais galima pasidažyti labai greitai, skysti – puikiai paryškina akis, o su biriais lengva sumaišyti spalvas ir padengti voką itin lygiai.

Kartais merginos jaudinasi, kad išsirinko nekokybiškus sausus šešėlius, todėl jie greitai byra nuo akies voko. Tačiau iš tiesų dažniausiai tokia dekoratyvinė kosmetika kaip šešėliai byra arba nesilaiko todėl, kad buvo prastai užtepti. Geriausias būdas išlaikyti šešėlių sukurtą efektą ilgiau – prieš dažant akių vokus reikėtų šiek tiek padengti akių šešėlių pagrindu, o jei jo neturite – biria pudra. Tuomet šešėliai geriau sukibs, nesusisluoksniuos ir nenubyrės.

Kad šešėliai atrodytų dar geriau, pasidomėkite, kaip tinkamai juos naudoti. Kiekvienos moters akys skirtingos, todėl jei Jūsų kaimynė dažosi vienokia technika ir jai ji puikiai tinka, dar nereiškia, jog toks padažymas tiks ir Jums.

 

Straipsniu dalinasi www.topbeauty.lt tinklaraštis – Grožio enciklopedija – Beauty Print www.beautyprint.lt

TAIP PAT SKAITYKITE