Nobel biocare

10 odos priežiūros mitų: faktai PRIEŠ prasimanymą

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje  nuo informacijos pertekliaus gali susisukti galva. Kartais sunku atskirti, kas yra tiesa, o kas tėra tik mitas. Paneikime juos!

1. MITAS: dantų pasta puikiai išdžiovina spuogus. Nepaisant to, kad dantų pastos sudėtyje yra ingredientų, kurie gali išdžiovinti aknę, dantų pasta gali perdžiovinti ir sudirginti veido odą, sukeldama paraudimą ir uždegimą. Geriausia naudoti tam skirtus produktus, kurių sudėtyje yra su akne kovojančių ingredientų, tokių kaip salicilo rūgštis, triklozanas, arbatmedžio aliejus ir kt. Šie ingredientai pašalina akne sukeliančią bakteriją, taip pat veikia priešuždegimiškai ir antibakteriškai. Geriausia rinktis serumus, nes jų sudėtyje veikliųjų medžiagų kiekis būna didesnis. Pavyzdžiui, MediSpa serumas spuogeliams, kurį galite įsigyti Grožio Logika internetinėje parduotuvėje.


2. MITAS: nereikia naudoti apsauginio filtro nuo saulės debesuotą dieną. Nepriklausomai nuo to, koks yra oras, norėdami veidą apsaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių, būtina naudoti apsauginį filtrą nuo saulės. Dauguma žmonių galvoja, kad saugotis nuo UV spindulių reikia tik saulėtą dieną, tačiau nustebsite sužinoję, kad net 80% saulės spindulių gali praeiti pro debesis. Net žiemą saulė gali pakenkti odai. Tiesiog priklausomai nuo metų laiko, galite rinktis skirtingą filtrą nuo saulės. Pavyzdžiui, kartais net nereikia naudoti specialaus kremo nuo saulės, galima rinktis pudrą, kuri turi SPF. Glominerals Luxe kreminė pudra turi net 15 SPF. Tiek visiškai pakanka žiemai ar kai saulė nėra labai intensyvi. Norisi stipresnės apsaugos? Galite rinktis Glotherapeutics drėkinamąjį kremą su spalva SPF30. Priemonė atliks kelias funkcijas: sulygins veido atspalvį, drėkins odą, tad nereikės papildomai naudoti dieninio kremo, ir dar pasirūpinsite savo veido apsauga nuo UV daromos žalos.

3. MITAS – visada reikia išvalyti spuogus. Žinome, kaip sunku yra atsispirti, bet nepasiduokite! Čiupinėjimas ir spaudymas gali išplatinti bakteriją, sukeldamas dar didesnę odos problemą. Taip pat galite prisidaryti randelių ir taip dar prailginti gijimo procesą. Palikite šį darbą profesionalams. O jeigu nenorite vaikščioti su išsikėlusiu spuogu, maskuokite jį kokybiška priemone. Pavyzdžiui, Glominerals korektoriumi. Jis ne tik užmaskuos, tačiau ir padės spuogeliui sugyti. Kadangi priemonės sudėtyje nėra aliejaus, korektorius padžiovins spuogą, o žaliosios arbatos ekstraktas dar ir veiks priešuždegimiškai, antibakteriškai.

4. MITAS: didesnis rūgščių kiekis gydant aknę yra geriau. Ne visuomet galioja taisyklė – daugiau, vadinasi, geriau. Nenaudokite per daug rūgšties, nes galite nudeginti odą. Geriausia rinktis priemones, kuriose yra atitinkamai parinkta tinkama koncentracija. Tad neprisižaiskite su salicilo rūgštimi, jeigu norite stipresnio poveikio, geriau patikėkite savo odą specialistams.

5. MITAS: alkoholis nėra gerai odai. Yra teigiančių, kad alkoholis yra blogai odai. Tiesa yra ta, kad kai kurie alkoholiai gali pernelyg džiovinti odą, bet tinkamai sudarytoje produkto formulėje, alkoholis kaip tik pagerina aktyvių ingredientų skvarbą.

6. MITAS: parabenai sukelia vėžį. Yra daugybė neteisingos informacijos dėl parabenų. Parabenai dažniausiai buvo naudojami kaip konservantai dekoratyvinėje kosmetikoje ir odos priežiūros produktuose. Buvo padaryti išsamūs tyrimai ir nustatyta, kad parabenai yra saugūs naudoti kosmetikoje, jeigu jų lygis neviršija 25%. Dažniausiai į kosmetiką jų dedama tik 0,01-0,3%.

7. MITAS: rozacėja yra užkrečiama. Tai, kad rozėją sukelia higienos trūkumas ir kad ji yra užkrečiama, yra tikrų tikriausias mitas. Nors nėra moksliškai įrodyta, kas konkrečiai sukelia rozacėją, mes žinome, kad yra tam tikrų veiksnių, kurie gali ją paskatinti. Pavyzdžiui, aštrus maistas, tam tikros rūšies alkoholio vartojimas, intensyvios sporto treniruotės, dideli oro pokyčiai, per ilgas buvimas saulėje ar vėjuje. Nors rozacėja gali paveikti bet kurią odą, dažniausiai ji pasitaiko labai šviesią odą turinties žmonėms. Pirmieji simptomai dažniausiai pasireiškia po 30-ies. Jeigu manote, kad galite turėti šią odos problemą, nedelskite ir kuo greičiau pasikonsultuokite su dermatologu.

8. MITAS: dimethicone kemša veido poras. Šis ingredientas, dažnai randamas makiažo pagrinduose ir odos priežiūros produktuose, dažnai apkaltinamas, kad kemša odą, sukelia spuogus ir neleidžia odai pasisavinti kitus odos priežiūros ingredientus. Tačiau faktas yra tas, kad barjeras, kurį uždeda šis ingredientas, yra pralaidus, jis leidžia odai kvėpuoti, tačiau tuo pat metu apsaugo odą nuo vandens netekimo. Dimethicone taip pat turi neįtikėtinai žemą koeficientą alerginėmis reakcijoms.

9. MITAS: jeigu negalite ištarti, geriau nenaudokite. Yra daugybė nuostabių ingredientų, kuriuos gan sunku ištarti ar perskaityti, bet neleiskite sau atsisakyti jų vien dėl to, pavyzdžiui, Cocamidopropyl Hydroxysultaine (tai tėra riebiosios rūgštys iš kokoso aliejaus, labai švelniai valo odą), Methylsulfonylmethane (natūralus mišinys, kuris mažina artrito skausmą), Glycyrrhetinic Acid (organinis junginys, išgaunamas iš susmulkintų saldymedžio šaknų, puikiai tinkantis sausai, pažeistai odai), Isodecyl Neopoentonate (emolientas, kuris lengvai slysta ir minkština odą).

10. MITAS: naminės procedūros yra lygiai tiek pat efektyvios kaip ir procedūros, atliekamos kosmetologų kabinetuose. Nepaisant to, kad odos priežiūra namuose yra būtina, jei norite išlaikyti gražią odą, tačiau profesionalūs kosmetologai dirba su kosmetikos produktais, kurie yra licensijuoti ir skirti apmokytiems profesionalams. Tad nepamirškite apsilankyti ir pas specialistą.

www.groziologika.lt

TAIP PAT SKAITYKITE