Magne SLEEP FAST

Ką daryti perdegus nuo įtempto darbo?

Poilsis

Perdegimas nuo darbo mūsų visuomenėje pasitaiko vis dažniau. Taigi – kaip galite sau padėti? Svarbiausias patarimas: pailsėkite. Svarbu, kad rastumėte laiko atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek emociškai. Visų pirma, atsižvelkite į tai, kiek valandų per parą miegate. Neužsidarykite savyje ir pasipasakokite artimiesiems, suplanuokite smagią savaitgalio išvyką kartu. Be to, nepamirškite fizinio aktyvumo svarbos – tai ypatingai aktualu tiems, kurie labiausiai pavargsta emociškai. 

Kokybiškas poilsis

Kokybiškas poilsis pirmiausia reiškia pakankamą miego kiekį. Tai turėtų būti bent 7–8 valandos per parą. Kita vertus, perdegus nuo įtempto darbo svarbu pailsėti ne tik fiziškai, tačiau ir emociškai. Šis teiginys kiekvienam žmogui gali reikšti ganėtinai skirtingus dalykus. Kai kuriems tikriausiai padės laikas su šeima. Kitiems – poilsis gamtoje, SPA, geras masažas. Bet kokiu atveju, svarbu atrasti laiko ir leisti sau atsipūsti tiek fiziškai, tiek emociškai. Žinoma, stipriai pavargus vienos dienos gali nepakakti, tačiau tai vis tiek geriau nei nedaryti nieko. 

Ieškokite paramos

Nors perdegus nuo įtempto darbo labai svarbu pailsėti tiek fiziškai, tiek emociškai, daliai žmonių taip pat reikia išsikalbėti. Tai padeda nusimesti naštą nuo pečių ir atsipalaiduoti. Be to, bendravimas su artimais žmonėmis gali suteikti nemažai pozityvių emocijų. Šios taip pat padės pailsėti emociškai ir į viską pažvelgti nauju kampu. Kita vertus, galbūt Jus gerai pažįstantys žmonės galės patarti, ką turėtumėte daryti toliau. Tačiau, jeigu nuovargis yra itin stiprus, pravartu apsvarstyti galimybę kreiptis į psichologą. 

Fizinis aktyvumas

Nors pavargus nuo darbo svarbu pailsėti ir fiziškai, tačiau tam tikros judesio formos gali padėti atpalaiduoti mintis. Specialistai rekomenduoja bent 20 minučių kiekvieną dieną praleisti lauke. Jeigu itin pavargstate, greičiausiai pakaks vien lėto vaikščiojimo. Kita vertus, dalis žmonių nuo įtempto darbo perdega tik emociškai. Tokiu atveju svarbu ieškoti būdų, kaip galite išsikrauti. Čia puikiai padės įvairus sportas – bėgimas, svorių kilnojimas, plaukimas ir panašiai. Taigi, belieka atrasti labiausiai Jums tinkantį fizinio aktyvumo būdą. 

Pomėgių svarba

Kiekvienam žmogui svarbu atrasti tinkamą darbo ir poilsio balansą. Tačiau, kai kurie paprasčiausiai nežino ką veikti tuomet, kai nedirba. Tokiu atveju svarbu ieškoti Jums patinkančių veiklų. Tai gali būti sportas, knygų skaitymas, žvejyba, fotografija, rašymas ir nemažai kitų dalykų. Jeigu skirsite laiko išties maloniai bei Jus atpalaiduojančiai veiklai, greičiausiai pastebėsite, kad kūną užklupęs stresas pamažu mažėja. 

Meditacija

Meditacija gali padėti efektyviai atpalaiduoti protą ir bent kurį laiką negalvoti apie pašalinius dalykus. Tai puiki priemonė tiems, kurie darbo reikalų nepamiršta net būdami namuose. Žinoma, medituoti reikia išmokti, todėl pirmais kartais savęs nespauskite. Visgi, tai gali tapti puikia išeitimi, kuri padės atpalaiduoti pavargusį protą.

TAIP PAT SKAITYKITE