Avene

Išsausėjusi rankų ir pėdų oda: kaip jai gali padėti jūros druskos vanduo ar netgi šilkinės pirštinės?

Išsausėjusi rankų ir pėdų oda

Besikeičiantys orai ne tik sausina mūsų rankų odą, bet ir rudeninė avalynė ar sintetinės kojinės nebeleidžia kvėpuoti pėdų odai taip paprastai kaip vasarą. Ilgainiui oda gali stipriai parausti, išsausėti, suragėti ar netgi pradėti skaudžiai skilinėti. „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pasakoja, kad rankų ir pėdų oda turi itin mažai porų, kurios natūraliai sudrėkintų odą. Todėl grožio specialistė dalinasi 6 paprastais patarimais, kaip šį rudenį užkirsti kelią skausmingoms ir nemalonioms išsausėjimo pasekmėms.

1. Druskos vonelės

Jūros druskos vanduo visiems gerai pažįstamas kaip priemonė nuo užsikimšusios nosies gydymo, tačiau grožio specialistė priduria, kad jūros druska minkština ir atpalaiduoja odą. 

„Jūros druska puikiai tinka rankų ir pėdų vonelėms. Šalia pabandykite į vonelę įpilti levandų arba verbenos aliejaus – tai prisotins jūsų pėdas arba rankas drėgme, o taip pat nuramins maloniu kvapu. Tai gali tapti puikus SPA namuose visai šeimai arba laikas sau, kai lepinant kojas ar rankas vonelėje galite žiūrėti mėgstamą serialą ar trumpam užsimerkus pasiklausyti raminančios muzikos“, – pasakoja A. Vareikienė. 

2. Kaukės kojinių ir pirštinių pavidalu 

Tepami pilingai ir kremai jau gerai atpažįstami mūsų rankų ir pėdų odai, tačiau grožio specialistė pasakoja, kad neturintys laiko vietoje ilgų procedūrų šveičiant odą ir vėliau įmasažuojant ją kremu, gali išbandyti kaukes kojinaičių arba pirštinių pavidalu. 

„Šveičiamosios, drėkinamosios, maitinančios ar netgi daugiafunkcinės rankų ir pėdų kaukės gali padėti sutaupyti daug laiko ir pastangų norint pasirūpinti savo oda. Norint efektyvaus negyvos odos nusisluoksniavimo patariama rinktis kaukes, kurių sudėtyje yra glikolio rūgšties. Taip pat tiek šveičiamose, tiek drėkinančiose kaukėse gausu odą maitinančių ir raminančių aliejų kaip ramunėlių, avokadų, kanapių sėklų ar sviestmedžių“, – pasakoja A. Vareikienė.

3. Šlapalas priemonėse – kai odos problemos rimtesnės

Grožio specialistė pastebi, kad su rimtesnėmis odos problemomis kaip suragėjimas ar skausmingas skilinėjimas dažniau susiduria žmonės nuo 40 metų. Anot jos, tai nulemia su amžiumi sulėtėjęs odos atsinaujinimas. 

„Susidūrus su šiomis problemomis patariama naudoti šlapalo turinčias priemones. Kasdienei suragėjusiai odos priežiūrai, kuri neturi didelių problemų ar įskilimų, rekomenduojama naudoti 18 procentų šlapalą. Tačiau jeigu oda yra linkusi į skilinėjimą, naudokite aukštesnio lygio – 30 procentų. Tai padės lengviau nusisluoksniuoti negyvai odai, suminkštins suragėjusį sluoksnį ir atgaivins, pamaitins odą“, – pataria grožio specialistė.

4. Žinokite, kada drėkinti, o kada maitinti odą

Mes ne tik rudenį ir žiemą pamirštame naudoti rankų kremą, bet ir ne visada žinome, kada rinktis drėkinamąjį, o kada maitinamąjį, pastebi grožio specialistė. 

„Pirmiausia, prasidėjus šaltajam sezonui, patarčiau išbandyti vieną gudrybę, kuri neleis pamiršti rankų drėkinimo. Turėkite keletą mažų rankų kremų indelių – vieną namuose, kitą automobilyje arba rankinėje, o trečią – darbo stalčiuje. Namuose ir darbo stalčiuje geriausia turėti paprastą drėkinamąjį kremą, tuo tarpu rankinėje ar automobilyje, kur tenka susidurti su didesniais temperatūrų pokyčiais, patarčiau su savimi turėti maitinamąjį, apsauginį rankų kremą“, – pasakoja A. Vareikienė. 

5. Priemonių sudėtyje ieškokite natrio laktato

Grožio specialistė pasakoja, kad sergantieji dermatitu ar netgi cukriniu diabetu gali susidurti su didesniais iššūkiais, norint išvengti tokių odos problemų kaip jos suragėjimas ar skausmingas skilinėjimas. 

„Šių žmonių rankos ir pėdos reikalauja išskirtinio dėmesio. Tokiais atvejais rekomenduojama ieškoti priemonių, kurių sudėtyje būtų natrio laktatas. Jeigu turite jūsų oda labai išsausėjusi, jums gali pakakti 18 procentų natrio laktato, kuris nusluoksniuos negyvas odos ląsteles. Bet jeigu cukrinis diabetas arba dermatitas nualino jūsų odą iki stiprių suragėjimų, jums patariama rinktis priemones su 30 procentų laktatu. Kadangi ši medžiaga stipraus poveikio, drauge su ja rekomenduojama naudoti sviestmedžio aliejų“, – pataria A. Vareikienė. 

6. Šilkinės arba medvilninės pirštinės 

„O jeigu norite dar labiau palepinti būtent savo rankų odą, išbandykite namuose visą SPA ritualą. Pirmiausia su pilingu nušveiskite savo rankų odą, pamirkykite rankas druskų vonelėje ir patepkite maitinamuoju kremu. O tuomet išbandykite šilkines pirštinaites – užsidėkite jas ir pabūkite su jomis beskaitant knygą arba netgi pabandykite nueiti taip miegoti. Pamatysite, rankų oda jums atsidėkos švelnumu ir glotnumu“, – pasakoja „Eurovaistinės“ grožio specialistė.

TAIP PAT SKAITYKITE