Gudručio vaistinė

Vyriausybė pritarė sveikatos priežiūros tinklo pertvarkai

Šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką (pertvarka), kuri yra vienas svarbiausių XVIII Vyriausybės programoje numatytų darbų. Šios pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos. Įstaigų  tinklą pertvarkyti planuojama iki 2025 metų, o su tuo susijusius projektus numatoma baigti įgyvendinti iki 2027 metų.

Palyginę Lietuvos sveikatos duomenis su kitų šalių duomenimis, matome, kad Lietuvos sveikatos sistema veikia nepakankamai efektyviai. Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai yra prastesni nei Europos Sąjungos vidurkis, nors gyventojai dažnai lankosi pas gydytojus, sveikatos priežiūros paslaugas teikia daug ligoninių, kuriose dirba aukštos kvalifikacijos medikai.

Pasak pertvarką pristačiusio sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, Lietuvoje sveikatos priežiūra yra pernelyg sutelkta ligoninėse, nors 80 proc. sveikatos problemų galima išspręsti ambulatorinėje grandyje, kurios stiprinimui ir bus skiriama daug dėmesio. Tam bus pasitelkti vadybos sprendimai ir naujovės bei perskirstomi žmogiškieji ištekliai:  plečiama šeimos gydytojo komanda, kuriami pacientų keliai greitesniam patekimui pas specialistą, atsiras „vieno langelio“ principas, bus suformuotas bazinis paslaugų paketas. Patogesniam pacientų judėjimui tarp įstaigų bus plėtojamos pavėžėjimo galimybės.

Planuojama, kad įgyvendinti sprendimai per trejus metus padės sumažinti išvengiamo mirtingumo atvejų iki 25 proc., 30 proc. išaugs dienos stacionaro paslaugų skaičius (pvz., onkohematologijos, terapijos, vaikų ligų, alerginių ligų ir kt.), 20 proc. išaugs dienos chirurgijos paslaugų apimtys. Vienas iš keliamų tikslų –  galimybė patekti pas specialistus greičiau nei per 30 d., gauti skubią pagalbą – ne ilgiau nei per 1 valandą bet kurioje Lietuvos teritorijoje. Daug dėmesio bus skiriama regionų konkurencingumui didinti ir sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui į juos – tikimasi, kad regionuose specialistų padaugės trečdaliu.  

„Tikimės, kad galiausiai suprasime visi – gydo ne ligoninių lovos, o specialistai. Yra regionų, pavyzdžiui, Joniškio rajonas, kur specialistai noriai vyksta dirbti jau dabar. Tai teikia vilties, kad sveikatos pertvarka pavyks,“ – pažymėjo ministras Arūnas Dulkys.

Po pokyčio tikimasi geresnės kokybės ir prieinamesnių sveikatos priežiūros paslaugų kiekvienam Lietuvos gyventojui. Šiai pertvarkai planuojama skirti apie 710 mln. eurų valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšų.

Ministro Arūno Dulkio sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos pristatymas

 

TAIP PAT SKAITYKITE