Gudručio vaistinė

Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso savo vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo iki šiol. Vaistinių atstovai ragina nesiųsti į vaistines vienų vaikų ir jų galimybių pasais pasirūpinti tėvams.

Nuo gruodžio 28 d. vaikams nuo 12 m. bus reikalingas galimybių pasas norint patekti į prekybos vietas ar gauti paslaugas, kurioms šiuo metu reikalaujamas galimybių pasas. Šio dokumento nereikės norint patekti į ugdymo ar neformalaus švietimo įstaigas. Drauge su galimybių pasu vaikai turės pateikti ir moksleivio pažymėjimą.

„Registrų centro duomenimis, vaikams gauti galimybių pasą e. sveikatos platformoje bus įmanoma tik nuo gruodžio 15 d. Galimybių pasą reikės atsisiųsti į savo mobilų įrenginį, atsispausdinti arba tiesiog nusifotografuoti ir turėti savo telefone. Vietoje galimybių paso tinka ir Europos Sąjungos (ES) skaitmeninis COVID pažymėjimas – jį galima parsisiųsti iš e. sveikatos nelaukiant gruodžio 15-osios, taip pat tinka ir kiti dokumentai, įrodantys, kad vaikas yra pasiskiepijęs arba persirgęs“, – atkreipia dėmesį Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Ji priduria, kad vaikai taip pat kaip ir į asmens sveikatos priežiūros įstaigas, taip ir į vaistines negali ateiti vieni, juos turi lydėti tėvai, įtėviai arba kiti jų globėjai. Pagal teisės aktus vaistinius preparatus parduoti ar kitas farmacines paslaugas suteikti galima tik asmenims nuo 16 m.

„Atsižvelgiant į tai, labai prašome nesiųsti savo vaikų vienų, nes farmacijos specialistas negalės jam padėti ir atspausdinti galimybių paso. Primename, kad norint atsiimti vaiko galimybių pasą vaistinėje, kartu vestis vaiko nereikia, pakanka farmacijos specialistui parodyti savo asmens dokumentą bei vaiko dokumentą arba tiesiog žodžiu pasakyti vaiko vardą, pavardę ir asmens kodą“, – komentuoja K. Nemaniūtė-Gagė.

Turint omenyje, kad reikalavimai turėti galimybių pasą vaikams nuo 12 m. įsigalios šventiniu laikotarpiu, LVA pirmininkė rekomenduoja tėvams išsiimti galimybių pasus savo vaikams internetu. Neturint tokios galimybės, ji siūlo nelaukti paskutinės dienos, bet ir nepasiduoti bereikalingai skubai, mat kuo anksčiau bus išimtas galimybių pasas – tuo anksčiau baigsis jo galiojimo laikas.

„Ir toliau visais turimais šalies vaistinių tinklo resursais prisidėsime prie vakcinacijos bei užtikrinsime, kad galimybių pasus gautų visi pasiskiepiję, persirgę Covid-19 ar reikiamą antikūnų kiekį kraujyje turintys asmenys“, – sako ji.

Vaistinėse pagal esamą reguliavimą Covid-19 vakcinomis galima skiepyti tik pilnamečius asmenis, visi kiti kviečiami registruotis skiepijimo centruose ar asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Nuo gruodžio 28 d. įsigalios dar vienas pakeitimas – galimybių pasas galios 7 mėnesius arba 210 dienų. Praėjus minėtam laikotarpiui, gyventojai turės pasidaryti antikūnų testą, o jei šių bus per mažai – teks pasiskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze, kad būtų galima gauti galimybių pasą. Ši taisyklė negalios asmenims iki 18 metų, kurie yra paskiepyti „Comirnaty“ ar „Spikevax“ arba persirgo COVID-19, o jų liga buvo patvirtinta PGR tyrimu. Trečiąja vakcinos doze Lietuvoje šiuo metu skiepijami tik pilnamečiai.

 

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE