REXSAN

Vaistininkė: atėję į vaistinę vyrai prašo „mėlynų tablečių“ tariamam draugui

mėlynos tabletės

Visais laikais žmonės domėjosi, kaip galima pagerinti lytinį gyvenimą – jau Antikos laikais kalbėta apie medžiagas, kurių pagalba galima sužadinti lytinį potraukį ar išspręsti kitas su tuo susijusias problemas. Su Afrodite, meilės ir grožio deive, siejami afrodiziakai tyrinėjami iki šių dienų, tačiau apie seksualines problemas žmonės vis dar gėdijasi kalbėti su gydytoju ar vaistininku. 

 Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Gabijos Kruopytės, prognozuojama, kad iki 2025-ųjų su erekcijos sutrikimais susidurs daugiau nei 300 milijonų vyrų visame pasaulyje.

 „Daugumai pacientų sunku pripažinti, kad susiduria su problemomis lovoje. Pastebime tendenciją, kad pacientams nemalonu kalbėti šia tema, tad neretai į vaistinę užsukusios moterys nori pasikonsultuoti dėl savo vyrų, o pastarieji dėl moterų. Vyrai skundžiasi nesugebėjimu pasiekti ir išlaikyti erekcijos, pakankamos seksualinei veiklai užtikrinti, o moterys ieško pagalbos dėl makšties sausumo, lytinio potraukio sumažėjimo“, – sako ji.

 Ragina netylėti ir nelaukti

 G.Kruopytė pasakoja, kad pasitaiko situacijų, kai pacientai tiesiog telefono ekrane parodo vieno ar kito vaistinio preparato nuotrauką nenorėdami jokių papildomų klausimų iš vaistininko.

 „Svarbu suvokti, kad suprastėjęs lytinis gyvenimas dėl erekcijos sutrikimų, makšties sausumo ar libido sumažėjimo yra sveikatos problema, todėl yra būtina apie tai kalbėti ir ieškoti sveikatos priežiūros specialisto pagalbos. Mano patarimas – pastebėjus šiuos sveikatos sutrikimus, pernelyg ilgai nelaukti ir pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Neretai 5-15 minučių trukmės pokalbis išsprendžia problemas, su kuriomis žmonės gyvena metus ar ilgiau“, – aiškina vaistininkė.

 Ji tęsia sakydama, kad dažnai vienos ar kitos sveikatos problemos sprendimas savarankiškai namuose vis tiek galiausiai baigiasi konsultacija su gydytoju ar vaistininku. Nors lytinių santykių problemos yra jautri, dažnai nepatogi tema, moterys visgi konsultuojasi šiek tiek drąsiau nei vyrai – dalijasi tuo, kas pasiteisino, ko nemėgintų antrą sykį.

 „Prieš mėnesį vaistinėje apsilankė moteris, kuri patikino, jog sumaišė įprastai naudojamą lubrikantą su vazelino tepalu, skundėsi perštėjimu, niežuliu ir nemaloniais pojūčiais. Šiuo atveju patariau praplovimą specialia priemone, makšties ovules atstatyti tinkamą pH, o kitą kartą rinktis lubrikantus vandens ar silikono pagrindu. Tuo tarpu vyrai nedaugžodžiauja – dažniausiai prašo „mėlynų tablečių“ tariamam draugui“, – dalijasi istorijomis iš vaistinės G, Kruopytė.

 Nenuvertinkite psichologinės būsenos

 Aistrą lovoje sužadinti gali ne tik fizinis potraukis, bet ir emocinė, socialinė bei psichinė gerovė, tad svarbu, kad žmonės atkreiptų dėmesį į tai, kaip jaučiasi. Vyrai, susidūrę su problemomis lovoje, gali rinktis iš begalės mokslinėje literatūroje nagrinėjamų augalinių ekstraktų, gerinančių lytinį gyvenimą.

 „Vienas populiariausių, kurį galima pamatyti įvairių maisto papildų, skirtų vyrams, sudėtyje – peruvinė pipirinė, jos šaknų ekstraktas didina seksualinį potraukį, stiprina reprodukcinę sistemą, gerina vaisingumą, taip pat padeda palaikyti normalią fizinę ir psichinę sveikatą. Taip pat išskirčiau gutaperčinių eukomijų žievės sausąjį ekstraktą, kuris pasižymi uždegimą mažinančiu poveikiu, yra naudojamas erekcijos disfunkcijai mažinti. Tuo tarpu kininių ožerškių vaisių ekstraktas padidina testosterono išsiskyrimą, gerina psichologinę būklę, libido, erekcijos funkciją ir ištvermę. Vartojant maisto papildus nurodytomis dozėmis bent 3 mėnesius ir nepajutus efekto, rekomenduojame kreiptis į gydytoją, kuris galimai paskirs receptinį vaistą erekcijai skatinti“, – vardija „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

 Visgi yra daug pacientų, kurie atėję į vaistinę ieškoti stebuklingos tabletės fizinei sveikatai ir seksualinei ištvermei nusivilia, kad tokia neegzistuoja, mat dažniau erekcijos disfunkciją lemia būtent psichinės sveikatos sutrikimai ar netinkami gyvenimo būdo įpročiai.

 „Svarbu subalansuotas gyvenimo būdas: sveika mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas, bent 6-8 val. miego. Pacientams priminus apie emocinės kilmės erekcijos sutrikimus, dažnas nustemba, kad pirmas vaistininko patarimas yra koreguoti gyvenimo būdą, šalinti streso šaltinius ir kalbėtis su partnere. Ne veltui maisto papildų sudėtyje, kurie turėtų gerinti lytinį gyvenimą, yra ne tik seksualinį potraukį didinančių komponentų, bet ir palaikančių normalią psichologinę būklę“, – atkreipia dėmesį G. Kruopytė.

TAIP PAT SKAITYKITE