REXSAN

Vaistininkai primena: rūpesčio imunitetu verčiau neatidėlioti

Šaltuoju metų laiku organizmui tenka kovoti su aplink siaučiančiomis ligomis. „Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad šiuo metu labai svarbu skirti dėmesio savo imuninei sistemai ir to verčiau neatidėlioti, o paversti savo kasdienybės dalimi.

Subalansuota mityba, darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir grynas oras – tai, anot „Eurovaistinės“ vaistininkės Vilmantės Uselienės, yra stipraus imuniteto pagrindas. „Visuomet pradėti raginu nuo dėmesio mitybai – valgyti šviežių vaisių ir daržovių, stengtis nepervargti, skirti pakankamai laiko poilsiui ir miegui. Nemažiau svarbu ir laikas gryname ore bei fizinis aktyvumas“, – vardija vaistininkė.

Pasak jos, išgirdus raginimą būti fiziškai aktyviais nereikėtų išsigąsti – tai daryti rekomenduojama pagal galimybes, kuo puikiausiai tinka ir lengvas pasivaikščiojimas lauke. „Viską darykite pagal savo galimybes ir fizinį aktyvumą didinkite pamažu. Pakanka ir tiesiog išėjus į lauką apeiti aplink namus. Jeigu tik galite, judėkite“,  – pataria ji ir priduria, kad organizmui taip pat naudingas ir grūdinimasis, tačiau čia irgi nereikėtų persistengti.

Tai, ką valgome

Vis dėlto ne kiekvienam pavyksta užtikrinti, kad maisto racione netrūktų būtiniausių medžiagų, todėl prireikus vaistininkė rekomenduoja vartoti ir imunitetui naudingus vitaminus bei mineralus. Pirmiausiai, anot jos, šaltuoju metų laiku svarbus vitaminas D, jo tamsiuoju metu Lietuvoje trūksta daugeliui. Taip pat organizmui naudingi ir žuvų taukai.

Rečiau valgantiems šviežius vaisius ir daržoves bei pastebintiems, kad mityba nėra visavertė, vaistininkė pataria vartoti multivitaminų kompleksus, kurie padeda organizmui gauti būtinų medžiagų. Vis dėlto jeigu vartojate multivitaminus ir kitus vitaminus ar mineralus, atkreipkite dėmesį į sudėtį, kad neviršytumėte rekomenduojamos paros dozės. Geriausia dėl to pasikonsultuoti su vaistininku.

Svarbios visos priemonės

Vis daugėjant sergančiųjų, vaistininkė primena, kad svarbu neatidėlioti ir vakcinacijos nuo gripo. Anot jos, taip rūpinamės ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata, saugome save nuo ligos komplikacijų. Vaistininkė sako, kad nereikėtų baimintis nepageidaujamos reakcijos po gripo skiepo, tik kartais po jo gali būti jaučiamas rankos skausmas ar lengvi peršalimą primenantys simptomai.

Saugantis rudenį siaučiančių virusų aktualu pasirūpinti ir tinkama rankų higiena, svarbu reguliariai vėdinti patalpas, vengti masinių susibūrimų, o jaučiant net ir lengvus peršalimo simptomus verčiau likti namuose.

10 vaistininkės patarimų, kaip rūpintis imunitetu:

  1. Būkite fiziškai aktyvūs – eikite pasivaikščioti, mankštininkitės.
  2. Valgykite šviežių vaisių ir daržovių.
  3. Skirkite pakankamai laiko poilsiui ir miegui.
  4. Venkite žalingų įpročių.
  5. Pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų būtinų vitaminų ir mineralų.
  6. Gerkite pakankamai vandens.
  7. Stenkitės vengti streso.
  8. Leiskite laiką gryname ore, reguliariai vėdinkite patalpas.
  9. Grūdinkitės, tačiau tai darykite pamažu.
  10. Nepamirškite tinkamos rankų higienos.

 

TAIP PAT SKAITYKITE