REXSAN

Ukrainos gynėjams – vaistai ir medicinos priemonės už daugiau nei 250 tūkst. eurų

Lietuva ir toliau teikia humanitarinę pagalbą Ukrainai – į nuo Rusijos agresijos kenčiančią šalį išsiųsta dar viena humanitarinės pagalbos siunta. Trečiadienį, kovo 23 d., Ukrainos gynėjams išvežta vaistinių preparatų ir medicinos priemonių už daugiau nei 250 tūkst. eurų. Tikimės, kad siunta saugiai pasieks jos gavėjus Ukrainoje ir padės rūpinantis nuo karo nukentėjusių gyventojų sveikata.   
 
Primename, kad tai ne pirmoji humanitarinės pagalbos siunta skirta Ukrainai. Kovo pradžioje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC), bendradarbiaudami su Susisiekimo ministerija (SUMIN), į Ukrainą išsiuntė beveik 4 milijonų eurų vertės tarptautinės pagalbos siuntą, kurią iš Lietuvos išvežti turėjo net 35 vilkikai. 
 
Siuntą sudarė: vaistiniai preparatai, asmeninės apsaugos priemonės, antiseptikai, vienkartiniai švirkštai, tvarstymo reikmenys, chirurgijos rinkiniai, sterilūs paketai kraujavimui, lūžiams, nudegimams, neštuvai, vienkartinės veido kaukės, pirštinės ir kt.  
 
Naujausią humanitarinės pagalbos Ukrainos siuntą SAM ir ESSC surinkti padėjo net 11 vaistų tiekėjų. Daugiau nei 250 tūkst. eurų vertės siuntą sudarė Ukrainos gynėjams itin reikalingi vaistiniai preparatai: antibiotikai, skausmą ir karščiavimą malšinantys, kraujavimą slopinantys, krešulių susidarymą, uždegimą ir imuninę sistemą slopinantys, bendrosios anestezijos sukėlimui ir palaikymui, pooperaciniam skausmui malšinti skirti vaistai,  infuziniai tirpalai ir kt., už 220 tūkst. eurų ir medicinos priemonės: gliukomačiai, kraujo maišeliai ir kt., už 35 tūkst. eurų. Siuntos transportavimu pasirūpino SUMIN. 
 
Tikimės, kad ši humanitarinė pagalba padės Ukrainos gynėjams, besipriešinantiems Rusijos vykdomai agresijai jų valstybėje. Slava Ukraine!  
 
Naudingą informaciją apie situaciją Ukrainoje rasite ČIA

TAIP PAT SKAITYKITE