Natula

Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus dienos proga – savanorių turas po Lietuvą ir kino premjera

Raudonasis kryžius

Gegužės 8 dieną – visame pasaulyje minima Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio diena. Judėjimo pradininku laikomas šveicarų aktyvistas, visuomenininkas Henris Dunantas. Jo pradėta veikla Šveicarijoje, šiandien yra tęsiama 192 šalyse ir vienija milijonus savanorių bei darbuotojų visame pasaulyje. Laikantis pagrindinių organizacijos principų, Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijos pasitelkus savanorius reaguoja šalyje įvykus nelaimei, nepaisant tai būtų užklupusi gamtinė stichija, su sveikata susijusi krizė, migracijos krizė ar ginkluotas konfliktas – Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijos savanoriai ir darbuotojai teikia pagalbą ir gelbsti žmones.

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) šią dieną mini įvairiais renginiais ir iniciatyvomis. Gegužės 8 dienos rytą katedros aikštėje Vilniuje LRK savanoriai ir darbuotojai rinkosi išlydėti ekipažą, kuris nuo šiandien leidžiasi į turą po visas 60 savivaldybių Lietuvoje. „Šiais metais minėti Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną sugalvojome išleisdami ekipažą su savanoriais, siekiant susipažinti su miestų gyventojais visoje Lietuvoje, pakviesti prisijungti prie mūsų veiklos, papasakoti apie savanorystę ir, žinoma, paskatinti nebijoti kreiptis pagalbos į mus ištikus bėdai. Norime, kad žmonės tiesiogiai pajustų, kad esame šalia ir užklupus nelaimei – visada galime ištiesti pagalbos ranką“, – apie iniciatyvą pasakojo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Kristina Meidė. Išlydėti ekipažo ir palinkėti sėkmingo kelio atvyko ir socialinės apsaugos ministrė Monika Navickienė, kitų Nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Šiandien Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus dienos proga „Forum Cinemas Vingis“ įvyks serbų kino režisieriaus Stefan Arsenijević filmo „Eisiu, kiek reikės“ premjera, prie kurio kūrimo prisidėjo ir didelė lietuvių komanda. Filme pasakojama apie sudėtingą migrantų iš Afrikos geresnio gyvenimo paieškos kelionę į Europą. Prieš filmą įvyks ir aktuali diskusija apie migrantų situaciją, problemas Lietuvoje, kurioje dalyvaus LRK Prieglobsčio ir migracijos programos vadovas Viktor Ostrovnoj, JT pabėgėlių agentūros (UNHCR) atstovė Lietuvoje Renata Kuleš, Lietuvos Žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė, NARA tinklapio ir tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas ir menų agentūros „ArtScape“ vadovė Aistė Ulubey. Premjeros svečiai – LRK darbuotojai, savanoriai, filmo kūrimo komanda, kiti kino, nevyriausybinių organizacijų ir institucijų atstovai.

Visą gegužės mėnesį Raudonojo Kryžiaus diena bus minima organizuojant renginius ir iniciatyvas 15 skyrių visoje Lietuvoje, o gegužės 25 dieną šventinį mėnesį vainikuos renginys „LRK kalba“, kurio metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai pasakos savo unikalias patirtis, išgyvenimus, susijusius su savanoryste.

LRK kviečia sekti naujienas, prisijungti prie organizuojamų renginių ir Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus dieną švęsti kartu.

TAIP PAT SKAITYKITE