Gudručio vaistinė

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys Briuselyje aptars vaistų tiekimo sutrikimus ir kitus sveikatos apsaugos klausimus

Dulkys

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kovo 13–14 d. lankysis Briuselyje, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje. Ministras kartu su kolegomis iš Europos aptars Europos vaistų agentūros veiklą, situacija dėl vaistų trūkumo, rengiamą Europos Sąjungos visuotinę sveikatos strategiją. 

Šiuo metu vienas aktualiausių klausimų ES yra kai kurių vaistų trūkumas. Ministras A. Dulkys akcentuoja, kad, su tiekimo sutrikimais susiduriant ne vienai ES valstybei, jau dabar būtina ruoštis, jog kitąmet situacija nepasikartotų.

„Pagrindinės priežastys, lėmusios antibiotikų trūkumą visoje Europoje, yra veikliosios medžiagos gamybos sutrikimai ir išaugęs sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Gamintojai nebespėja patenkinti šių vaistų poreikio, tad dauguma ES šalių patiria antibiotikų stygių, o tai kelia grėsmę pacientų sveikatai. Svarbu pasirengti kitam peršalimo ligų sezonui, kad išvengtume tokios situacijos, kuri susidarė šiuo metu. Vaistų trūkumų klausimai ypač aktualūs šiomis dienomis ir reikalauja tolimesnių diskusijų bei galimų sprendimų paieškų“,  teigia ministras.

Posėdžio metu sveikatos apsaugos ministrai aptars reglamentą dėl Europos vaistų agentūrai mokėtinų mokesčių ir rinkliavų, jas koreguojant atsižvelgiant į infliaciją. Taip pat posėdyje numatoma apsikeisti nuomonėmis dėl Europos Sąjungos visuotinės sveikatos strategijos. Strategija ruošiama ES lygiu kaip atsakas į būsimas pandemijas, dėmesį skiriant prevencijai ir pasirengimui joms.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys į Lietuvą grįš trečiadienį, kovo 15 d.

TAIP PAT SKAITYKITE