Sebamed

Sveikatos apsaugos ministerija dalinasi, kokiomis dienomis gyventojams patogiausia vakcinuotis nuo COVID-19

Sveikatos apsaugos ministerija dalinasi, kokiomis dienomis gyventojams patogiausia vakcinuotis nuo COVID-19

Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastebi netolygų norinčiųjų pasiskiepyti srautą savaitės dienomis. Dėl to darbo savaitės pradžioje skiepijančiose gydymo įstaigose yra daugiau laisvų laikų ir vietų vakcinacijai, o savaitės pabaigoje užimtumas užauga beveik dvigubai, todėl gyventojai turi mažesnį pasirinkimą, kur ir kada skiepytis. Ministerija rekomenduoja gyventojamsracionaliai planuoti dienotvarkę ir registruotis vakcinai kuo anksčiau, nelaukiant savaitės galo.

„Sveikatos priežiūros įstaigos yra informuotos apie pasikeitusią tvarką, kuri leidžia registruotis gyventojui jam patogioje įstaigoje, jei joje yra vykdomas skiepijimas. Stengdamiesi užtikrinti kuo sklandesnį vakcinacijos procesą, skatiname gyventojus iš anksto planuotis laiką vakcinai, rinktis įstaigas, galinčias skiepyti pirmoje savaitės pusėje“, – sako SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė. 

Anot specialistės, šį spalį penktadieniais buvo paskiepyta trečdalis visų mėnesio pasiskiepijusiųjų, o paskutinę savaitės dieną vakcinuojasi beveik perpus daugiau nei pirmadieniais. 

„Atsižvelgiant į išaugusius vakcinacijos tempus, kai rugsėjo mėnesį paskiepyta beveik 5 tūkst. gyventojų, o spalį – pradėjus skiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze bei įsigaliojus ministro įsakymui, leidžiančiam skiepytis bet kurioje skiepijančioje gydymo įstaigoje, iš viso pasiskiepijo daugiau nei 15 tūkstančių“, – sako G. Megelinskienė.

Vertinant vakcinacijos tempus pagal gyventojų skaičių savivaldybėse, didžiausios paskiepytų asmenų aprėptys 2022 m. spalio mėn. pastebimos Jurbarko, Palangos, Alytaus m., Vilniaus m. ir Jonavos r. savivaldybėse, mažiausios – Širvintų r., Kalvarijos, Rietavo, Šalčininkų r. ir Šilutės r. savivaldybėse. Naujausiais duomenimis, vietų vakcinacijai, registruojantis internetu, yra 32 savivaldybėse.

Šią savaitę ESVIS sistemoje sukurtos 11 172 vietos registracijai.

„Atkreipiame visų gyventojų dėmesį, kad registracija vakcinacijai numeriu 1808 Lietuvoje jau nebevykdoma. Užsiregistruoti sustiprinamajai vakcinos nuo COVID-19 dozei galima dviem būdais: internetu – internetinėje svetainėje koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus, pasirinkus skiepijimo vietą ir laiką, arba telefonu kreipiantis į savo arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidaujama skiepytis“, – pabrėžia G. Megelinskienė.

Internetu užregistruoti galima ir kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.

Primename, kad 2022 m. spalio 5 d. pradėjus antrąjį vakcinacijos adaptuotomis vakcinomis etapą, 18-os metų sulaukę ir vyresni šalies gyventojai gali pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze. Iki tol tokią galimybę turėjo tik rizikos grupių asmenys. 

Šiuo metu ketvirtąja doze paskiepyti 18 118 tūkst. gyventojai, iš jų 64,63 proc. – 65 m. amžiaus ir vyresni, o 80 m. amžiaus ir vyresni sudaro 20,29 proc. sustiprinančiąja doze paskiepytųjų gyventojų. 

Rizikos grupėms priklausantiems asmenims rekomenduojama vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19, gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tą galima padaryti vienu metu. 

Skiepijimui šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas, tačiau dėl skiepų rekomenduojama individualiai pasitarti su savo šeimos gydytoju. Taip pat, norint pasikonsultuoti, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie SAM bendruoju konsultacijų numeriu (8 5) 264 9697 (konsultuojama I–V 8:00–17:00, V 8:00–15.45).

TAIP PAT SKAITYKITE