Urinal

Sumaniausiems Lietuvos slaugytojams – Švedijos karalienės Silvios dėmesys

Sumaniausiems Lietuvos slaugytojams – Švedijos karalienės Silvios dėmesys

Lietuvos slaugytojai ir slaugos studentai turi galimybę dalyvauti Karalienės Silvios slaugos apdovanojimuose. Šie Švedijos karalienės Silvios įsteigti tarptautiniai apdovanojimai – tai galimybė slaugytojams pateikti savo idėjas, būti išgirstiems ir laimėti solidžias dovanas. 

Konkurse laukiama idėjų ir pasiūlymų, kaip pagerinti pagyvenusių ar demencija sergančių žmonių kasdienybę, jų psichologinę būklę. 

Karalienės Silvios slaugos apdovanojimus (angl. Queen Silvia Nursing Award) Lietuvoje trečius metus iš eilės organizuoja skandinaviška slaugos filosofija besivadovaujanti, Trakuose įsikūrusi slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė „Addere Care“, kartu su Švedijos karalystės ambasada Vilniuje. 

Projekte taip pat dalyvauja slaugytojai iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Brazilijos ir JAV. Laimėtojas renkamas kiekvienoje šalyje.

Pirmoji „Queen Silvia Nursing Award“ laimėtoja Lietuvoje – 2020 m. apdovanojimą pelniusi Vilniaus universiteto slaugos studentė Karolina Adomavičiūtė. 2021 m. projektą laimėjo studentė, dabar jau išplėstinės praktikos slaugytoja Silvija Sutkutė iš Kauno. 

„Šie metai man buvo ypatingi. Laimėjimas dovanojo naujų patirčių ir galimybių. Viena jų – stažuotė slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje „Addere Care“. Nuostabi patirtis tiek darbine prasmine, tiek ir emocijų gausa. Buvo įdomu pamatyti, kaip veikia holistiniu požiūriu į žmogų besivadovaujanti ligoninė. Kaip joje gyvena seneliai, kurių slauga rūpinasi ne tik medicinos personalas, bet ir kone kasdien veiklas, renginius ir papildomas terapijas organizuojanti komanda“, – sako projekto laimėtoja S. Sutkutė. 

Tarp ryškiausių Silvijos patirčių ir galimybė jai, kaip Karalienės Silvios slaugos apdovanojimų laimėtojai, atstovauti jaunuosius slaugytojus mokslinėje praktinėje konferencijoje Slaugytojų konvente, kuriame Silvija buvo pakviesta skaityti pranešimą.  

Neišdildomus įspūdžius projektą laimėjusioms merginoms paliko susitikimas su Švedijos Karaliene Silvia, kuri kasmet savo rūmuose surengia priėmimą slaugos ekspertams ir laimėtojams iš projekte dalyvaujančių šalių. 

Dar viena laimėtojams atitenkanti dovana – 6000 eurų, kuriuos laimėtojams dovanoja organizatoriai Lietuvoje – slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė „Addere Care“.

Silvija sako, jog abi su Karolina nekantriai laukia šių metų laimėtojos ar laimėtojo, kuris papildys projekto ambasadorių gretas.  

Slaugytojai ir slaugos studentai kviečiami pateikti savo idėjas šioje platformoje. Idėjų priėmimas vyksta iki 2022 m. lapkričio 1 d. (imtinai).

TAIP PAT SKAITYKITE