REXSAN

Šeimos gydytojo kompetencijas papildė COVID-19 ligos diagnostika ir gydymas

Šeimos gydytojo kompetencijas papildė COVID-19 ligos diagnostika ir gydymas

Siekiant stiprinti šeimos gydytojo instituciją, jo kompetencijas reglamentuojanti medicinos norma papildyta nuostatomis, kurios leidžia diagnozuoti ir gydyti COVID-19 ligą bei atlikti atitinkamus tyrimus. Tai dar vienas žingsnis tobulinant pirminio lygmens sveikatos priežiūros paslaugas ir įgalinant šeimos gydytoją bei visą jo komandą.

Praėjus daugiau nei dviem metams po COVID-19 ligos atsiradimo, medicinos mokslas spėjo ją pažinti, ištobulinti diagnostikos ir gydymo būdus bei priemones, kurios įtrauktos ir į medicinos studijų programas. Tai reiškia, kad šeimos gydytojai šiandien jau turi pakankamai kompetencijų, kad galėtų efektyviai padėti COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Atsižvelgiant į tai, šeimos gydytojo medicinos norma papildyta nuostata, kad šeimos gydytojas gali įtarti, diagnozuoti, diferencijuoti ir gydyti COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), prireikus pasitelkdamas kitus asmens sveikatos priežiūros specialistus. Šeimos gydytojas taip pat gali paskirti tyrimus dėl COVID-19 ligos bei vertinti jų rezultatus.

Šeimos gydytojo medicinos normą artimiausiu metu numatoma toliau tobulinti ir ją suderinti su kitų komandos narių (ne gydytojų) kompetenciją reglamentuojančiomis medicinos normomis. Planuojama reglamentuoti, kurias procedūras, būtinas šeimos gydytojo kompetencijai priskiriamoms ligoms, būklėms ir sveikatos sutrikimams diagnozuoti ir gydyti, gali paskirti ir atlikti pats šeimos gydytojas, o kurias gali nurodyti atlikti kitiems komandos nariams pagal jų kompetenciją.

Jau ketvirtus metus šeimos gydytojai turi galimybę pasitelkti kitus specialistus ir dirbti komandoje kartu su slaugytojais, akušeriais, kineziterapeutais, socialiniais darbuotojais ir kt. Toliau nuosekliai vykdant šeimos gydytojo komandos plėtrą bus siekiama, kad iki 2030 metų visi šeimos gydytojai dirbtų su pilnos sudėties komandomis.

TAIP PAT SKAITYKITE