Natula

Šeimos gydytojai ir jų komandos nariai skatinami šviesti senjorus apie vakcinacijos ir sustiprinančiosios vakcinos dozės svarbą

Sveikatos apsaugos ministerija skatina šeimos gydytojus ir jų komandos narius skirti išskirtinį dėmesį vyriausių gyventojų švietimui apie COVID-19 ligos keliamus pavojus, būdus nuo jos apsisaugoti ir vakcinacijos svarbą. Tai ypatingai svarbu plintant dar labiau užkrečiamai Omikron atmainai. Išankstiniai tyrimai rodo, kad jai atsparūs gali būti tik neseniai pasiskiepiję arba persirgę, taip pat sustiprinančiąją vakcinos dozę gavę asmenys.

Sveikatos klausimais gyventojai linkę pasitikėti šeimos gydytojais, slaugytojais ir kitais šeimos gydytojo komandos nariais, todėl jų vaidmuo informuojant pacientus apie COVID-19 ligą ir jos prevencijos priemones yra labai svarbus. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas senjorų švietimui, nes būtent vyresnio amžiaus gyventojai turi didesnę riziką susirgti sunkia COVID-19 ligos forma ar net mirti nuo šios ligos.

Skatinant aktyvų ir nepertraukiamą dialogą su vyresnio amžiaus pacientais, nuo 2021 m. gruodžio 1 d. iki  2022 m. kovo 31 d. už kiekvieną 75 metų ar vyresnį asmenį, paskiepytą pirmąja COVID-19 vakcinos doze, šeimos gydytojo komandai ir toliau bus mokamas padidintas 30 eurų skatinamasis priedas. Taip pat šeimos gydytojo komandai nustatytas 30 eurų skatinamasis priedas už kiekvieną sustiprinančiąja doze paskiepytą 65 metų ar vyresnį asmenį.

Šiuo metu Lietuvoje bent viena vakcinos doze yra paskiepyta beveik 80 proc. 65 metų ir vyresnių gyventojų, o sustiprinančiąja doze pasiskiepijo apie 39 proc. šios amžiaus grupės asmenų.

73 tūkst. 65 metų ir vyresnių gyventojų vis dar neturi imuniteto nuo COVID-19 ligos, nes nepasiskiepijo ir nesirgo šia liga. Primename, kad užsiregistruoti vakcinacijai yra labai paprasta ir patogu – tai galima padaryti internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

Tais pačiais būdais paskiepyti gyventojai gali registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei. Šiuo metu, kai Lietuvą jau pasiekė nauja sparčiai plintanti ir daug mutacijų turinti koronaviruso atmaina Omikron, pasiskiepijusiems gyventojams labai svarbu nedelsti ir laiku sustiprinti organizmo apsaugą. Šiuo metu pasiskiepyti sustiprinančiąja doze galima praėjus 4 mėnesiams po pilnos vakcinacijos, tačiau jau šią savaitę šį terminą planuojama ankstinti iki 3 mėnesių.

 

TAIP PAT SKAITYKITE