Avene

Reabilitacijos sistemos reforma: ar kas pagalvojo apie pacientą?

Reabilitacijos sistemos reforma

2022 m. gegužės 30 d., pirmadienį, 11 val. Seime vyks spaudos konferencija „Reabilitacijos sistemos reforma: ar kas pagalvojo apie pacientą?“.

2021 m. buvo pakeisti teisės aktai, reglamentuojantys medicininę reabilitaciją. Priimtos naujos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos numato, kad medicininės reabilitacijos paslaugas pacientai gali gauti pagal biopsichosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos laipsnį, o ne pagal socialines grupes. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino šių paslaugų siuntimo ir teikimo tvarkų aprašus ir kt.

Tačiau šie pokyčiai, kuriais siekta didinti medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, kartu iškėlė naujų iššūkių. Ypač daug abejonių kelia Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriame numatoma naikinti medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas integruojant jas į daugiaprofilines ligonines.

„ Ar tokie planai netaps reabilitacijos sistemos Lietuvoje sunaikinimo pradžia? Rimtų abejonių ir nuogąstavimų dėl to reiškia pacientų organizacijos, reabilitologai, sanatorijų ir kurortų atstovai“, – sako spaudos konferenciją inicijuojanti  LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Spaudos konferencijoje  dalyvaus Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančioji direktorė Lina Nosevič, Lietuvos kurortų asociacijos direktorė Kristina Citvarienė, POLA prezidentas  Gediminas Žižys, Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė  Odeta Vitkūnienė, Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva.

Spaudos konferencija vyks LR Seimo Spaudos konferencijų salėje.

Spaudos konferencija bus transliuojama tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Stebintiems transliacijas sudaryta galimybė užduoti klausimus nuotoliniu būdu. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą matoma tik spaudos konferencijos metu Seimo interneto svetainėje, renginių  kalendoriuje atvėrus spaudos konferencijos langą.

Seimo interneto svetainėje galima rasti spaudos konferencijų įrašus.

TAIP PAT SKAITYKITE