Urinal

Pranešimus apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas teikite tik VVKT ir įgaliotiems asmenims

Neatskleiskite savo jautrių asmens duomenų bet kam – saugokite juos! Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pastebi, kad viešojoje erdvėje atsiranda skatinimų teikti informaciją apie pasireiškusias įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakcinas, ne VVKT bei įgaliotiems asmenims, o kitiems subjektams.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad:

– Lietuvoje duomenis apie sunkias ir nesunkias ĮNR į vaistus, įskaitant vakcinas, rinkti yra įgaliota tik VVKT bei vaistinių preparatų registruotojai. Informacija apie ĮNR yra registruojama specialiai tam sukurtose duomenų bazėse, užpildant patvirtiną formą ir perduodama Europos duomenų bazę „EudraVigilance“. Šią informaciją analizuoja ir vertina kompetentingi VVKT ir Europos vaistų agentūros ekspertai. Tokia nepageidaujamų reakcijų stebėsenos sistema leidžia nustatyti įtariamo šalutinio poveikio, apie kurį iki tol nežinota, ženklus ir gauti naujos informacijos apie žinomą šalutinį poveikį.

– Būkite budrūs, kai neįgalioti tam asmenys siekia rinkti jūsų asmens duomenis apie sveikatos būklę. Saugokite šią informaciją ir neatskleiskite jos bet kam.

– Primename, kad informaciją apie vaisto (vakcinos) šalutinius poveikius yra skelbiama pakuotės lapelyje, taip pat VVKT interneto svetainėje. Ją galima rasti paspaudus šią nuorodą (į paieškos laukelį reikia įvesti vartojamo vaisto (vakcinos) pavadinimą).

– Pranešdami apie įtariamą šalutinį vaistų, įskaitant vakcinas, poveikį užtruksite vos kelias minutes. Tereikia paspausti šią nuorodą ir užpildyti atsidariusią formą. Pranešti ĮNR taip pat galima užpildant pranešimo formą, skirtą pacientams (ją galima rasti  ČIA) ir atsiunčiant elektroniniu paštu  (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) bei nemokamu telefonu 8 800  73 568 (pacientams).

– Jei Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį taip pat galite informuoti savo gydytoją ar vaistininką. Sveikatos priežiūros bei farmacijos specialistai gavę informacijos apie įtariamą nepageidaujamą reakciją, ne vėliau kaip per 15 dienų nuo įtariamos nepageidaujamos reakcijos į vaistus (vakcinas) atsiradimo ir (ar) informacijos apie tai gavimo dienos, turi pateikti VVKT Sveikatos priežiūros ar farmacijos specialisto pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą.

– Informaciją apie ĮNR statistiką atnaujiname ir skelbiame kiekvieną savaitę (ją rasite ČIA), o išsamią ĮNR analizę pristatome viešai spaudos konferencijų metu.

VVKT informacija

 

TAIP PAT SKAITYKITE