Rawpowders

Pirmoji ponia: žmonės su negalia turi jaustis visuomenei reikalingi

Pirmoji ponia

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį Kėdainiuose lankėsi VŠĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“, kur bendravo su čia gyvenančiais žmonėmis ir kolektyvu.

Pirmoji ponia domėjosi žmonėms su proto negalia teikiamomis nuolatinio pobūdžio paslaugomis, kurios atkuria ar palaiko jų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, didina užimtumą ir skatina dalyvauti visuomenės gyvenime. D. Nausėdienė lankėsi neįgaliųjų itin pamėgtose socialinėse dirbtuvėse, kur jie kuria odos ir lino gaminius: papuošalus, namų interjero detales, įvairią galanteriją.

„Pagalba, kurią teikiate, yra labai reikalinga tiek negalią turintiems žmonėms, tiek jų šeimos nariams, tiek visai Kėdainių bendruomenei. Ypač džiaugiuosi Jūsų socialinėmis dirbtuvėmis, tai viena iš gerųjų priemonių siekiant didinti žmonių su negalia užimtumą, atskleisti jų gebėjimus, padėti įsilieti į atvirą darbo rinką. Žmonės su negalia turi daug potencialo ir gebėjimų dirbti ir užsidirbti. Todėl visos iniciatyvos, padedančios tai daryti, yra reikalingos ir sveikintinos. Turime padėti kiekvienam savarankiškai siekti savo tikslų, jaustis laisvam mokytis, tobulėti ir dirbti“, – teigė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia padėkojo aplankytos įstaigos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą Prezidentūros inicijuotose kalėdinių žaisliukų kūrimo akcijose. „Savo entuziazmu ir asmeniniu pavyzdžiu skatinate ir įkvepiate kitus. Būtent tokių nuoširdžių žmonių dėka pagrindinė ir kitos Prezidentūros eglės, papuoštos Jūsų dirbiniais, kasmet atrodo tiesiog nuostabiai“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė padėkojo ir kolektyvui už atsidavimą, atsakingumą ir kasdienes pastangas dėl žmonių su proto negalia savirealizacijos, integracijos bei gerovės.

Šiandien pirmoji ponia dar lankysis Kėdainių kalbų mokykloje, kuri vykdo neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo kalbų mokymo programas.

TAIP PAT SKAITYKITE