Natula

Paneigė stereotipą, kad draustis gyvybę skatina sveikatos būklė

Givybės draudimas sveikata

Vilniaus miesto gyventojai daugiau nei du kartus dažniau draudžia savo gyvybę nei Kauno gyventojai, o trečio pagal dydžio miesto – Klaipėdos – gyventojų atotrūkis nuo gyvenančių sostinėje yra net 7,5 karto. Beveik 7 iš 10 apsidraudusiųjų gyvybės draudimu yra vyrai ir tai atitinka mirtingumo tendencijas pagal lytį, tačiau, gyvybės draudimo „Edrauda Global Life“ atstovai pastebi, kad gyvenimo trukmę trumpinantys žalingi įpročiai nėra paskata apsidrausti gyvybę.

Įvairūs tyrimai rodo, kad rūkymas yra susijęs su bent du kartus didesniu mirtingumu dėl įvairių priežasčių, tačiau tik 15 proc. apsidraudusiųjų gyvybės draudimu yra rūkantys, o nerūkantys sudaro didžiąją daugumą – 85 proc. 

„Besirūpinantys sveiku gyvenimo būdu atsakingiau žiūri ir į finansinę gerovę. Net jei po koronoviruso pandemijos jaučiame padidėjusį susidomėjimą gyvybės draudimu, tai yra susiję su būsto pirkimu, paskolų ėmimu, šeimos pagausėjimu ir baime palikti piniginę naštą savo vaikams nelaimės atveju”, – pasakojo Rima Kazlauskaitė-Alkinė, draudimo brokerių įmonės „Edrauda”, atstovaujančios „Edrauda Global Life“ gyvybės draudimą, direktorė. 

Pasak „Edrauda” direktorės, sostinėje gyvenančių gyvybės draudimo klientų atotrūkis nuo mažesnių miestų taip pat patvirtina, kad didesnes pajamas gaunantys žmonės į gyvybės draudimą žiūri, kaip į ilgalaikės finansinės gerovės įrankį. 

Dažniausiai gyvybę draudžiasi 35–44 metų žmonės, kai dažniausiai imamos paskolos, statomi namai ar įkūrinėjami atostogų būstai. Šio amžiaus žmonės sudaro 51 proc. visų draudimo klientų ir tai atitinka pasaulines tendencijas. Visgi, beveik po ketvirtadalį visų apsidraudusiųjų sudaro 25–44 metų ir 45–54 metų amžiaus žmonės (atitinkamai 23 ir 22 proc.).

„Jaunėjantis klientų amžius byloja apie lietuvių norą kuo greičiau turėti nuosavą būstą ir atspindi būsto paskolų prieinamumą. Be to, Lietuvoje žmonės tampa savarankiškais ir pradeda planuoti didelius pirkinius bei kurti finansinį pagrindą daug anksčiau nei Vakarų Europos šalių gyventojai”, – sakė Rima Kazlauskaitė-Alkinė.

Jauniausias gyvybės draudimo klientas yra 20-ies metų. Iš viso 18–24 metų žmonės sudaro 4 proc. visų klientų, o 54–65 metų žmonės – tik 1 proc.

TAIP PAT SKAITYKITE