Hempo

Padovanok atokvėpį vėžiu sergančio vaiko šeimai

vėžiu sergantys vaikai

Maždaug taip skamba „Mamų unijos“ idėja, raginanti remti konkrečias su vaiko vėžiu susidūrusias šeimas joms padovanojant “Atokvėpio paslaugų” dovanų kuponą, kurį jie galėtų panaudoti šeimos poilsiui bei emocinės ir fizinės sveikatos būklės gerinimui. 

„Mamų unijos“ projektų vadovė Aurelija Gvildytė-Faniyi pasakoja, jog nemaža dalis šeimų, kurių vaikai serga onkologinėmis ligomis, anksčiau ar vėliau susiduria su sudėtingomis problemomis – emociniu pervargimu, savivertės problemomis ir net su finansiniais nepritekliais.

„Labai tikėtina, kad vaikui susirgus onkologine liga net finansiškai stabili šeima po kurio laiko patirs nepriteklių. Pradžioje tėvų darbdaviai būna gana tolerantiški ir empatiški, tačiau mūsų patirtis rodo, kad po metų sergančių vaikų tėvai paprastai darbo netenka, nes per ilgai trunka nedarbingumo laikotarpis, skirtas vaiko slaugai ar palydėjimui į procedūras. O jei šeimoje vienas iš tėvų nedirba, paprastai gerokai sumažėja šeimos pajamos“, – realią situaciją vėžiu sergančių vaikų šeimose pasakoja Aurelija Gvildytė-Faniyi.

Anot jos, svarbu suvokti, kad vaiko vėžio gydymo proceso metu yra pažeista ne tik vaiko, bet ir visos šeimos emocinė būsena.

„Šeimos negauna kokybiškos kompleksinės pagalbos, nes trūksta specialistų, ypač psichologų, ne visos medicininės paslaugos ar vaistai kompensuojami. Taip pat šeimos neretai susiduria su neigiamu visuomenės, darboviečių, artimos aplinkos požiūriu į sergantį vaiką ir jo šeimą, taip sukuriama šeimos ir vaiko socialinė atskirtis“, – pasakoja Aurelija. Ji taip pat pastebi, kad vaiko ligos atveju šeima turi pakankamai ribotas galimybes pabūti  visa šeima drauge, todėl kilo idėja – sudaryti galimybę šeimai būti kartu, vaikui suteikiant reikalingas reabilitacijos paslaugas, o tėvams – atokvėpį ir emocinės būsenos pagerinimą.

„Pačios šeimos, kuriose auga sergantys vaikai, nebus pagrindiniai „Atokvėpio paslaugų dovanų kupono“ pirkėjai, nes joms pagalba šiuo metu teikiama nemokamai. Dovanų kuponus sieksime parduoti fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie norėtų padovanoti tokią paslaugą vėžiu sergančio vaiko šeimai. Iš tikro tai milžiniška parama, nes vaiko gijimui yra be galo svarbi visos šeimos gera emocinė būklė“, – sako A. Gvildytė-Faniyi.

Į dovanų kupono paslaugas įtrauktas apgyvendinimas, reabilitacija ir emocinės būklės gerinimas. Visos šios paslaugos teikiamos netoli Santaros klinikų įsikūrusiuose „Mamų unijos“ Šeimos namuose. Šį dovanų kuponą norintys netrukus galės įsigyti „Mamų unijos“ interneto parduotuvėje.

„Mamų unija“ yra vienas iš 9 „Luminor“ banko ir nevyriausybinės organizacijos „Geri norai LT“ organizuojamo projekto „Poveikio laboratorija“ dalyvių. Jo metu organizacijos mokosi valdyti ir stiprinti savo verslo socialinį poveikį. Šešis mėnesius trunkantis projektas – gera galimybė įmonėms išmokti įvertinti, kokią naudą jų plėtojamas verslas atneša visuomenei. Vasarą projekto dalyviams buvo rengiamos individualios mentorystės sesijos, o rugsėjo pabaigoje visą projektą vainikuos renginys, kuriame dalyviai investuotojams pristatinės savo idėjas. Jo nugalėtojui „Luminor“ bankas skirs 3000 eurų prizą, skirtą toliau plėtoti savo verslą.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

TAIP PAT SKAITYKITE