Sebamed

Nauja tinklalaidė apie kraujo vėžį

kraujo vėžys

Birželio 28 d. startavo nauja tinklalaidė „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“. Tinklalaidės idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja – asociacija „Kraujas“, kuri vienija kraujo ligomis sergančius ar sirgusius asmenis, jų artimuosius, medicinos specialistus ir kitus žmones, palaikančius organizacijos veiklą. 

„Šiandien galime klausytis tinklalaidžių įvairiausiomis temomis. Daugelis žmonių teikia pirmenybę būtent joms, o ne straipsniams ar tinklaraščiams, nes laidų patogu klausytis atliekant namų ruošos darbus, mankštinantis, vaikštant lauke ar įstrigus spūstyje. O galvojant apie asociacijos narius, kai dalis besigydo ligoninėje, laukia tyrimų poliklinikoje ar šiuo metu neturi jėgų skaityti, nauja tinklalaidė – patrauklus, lengvai pasiekiamas būdas gauti daugiau informacijos“, – sakė asociacijos „Kraujas“ vadovė Ieva Drėgvienė.

Pasak jos, nors egzistuoja šimtai tūkstančių tinklalaidžių, specializuotos laidos apie kraujo ligas ir su jomis susijusias temas nėra. 

„Onkohematologinės ligos vis dar yra neatrasta erdvė tinklalaidžių industrijoje ir tai yra pirmoji specializuota tinklalaidė šia tema Lietuvoje. Galbūt pacientų organizacijai tai mažiau įprasta, bet mes nuolat siekiame pasiūlyti įdomių veiklų, kurios atitiktų šiuolaikinio gyvenimo būdo poreikius. Net ir tarptautinėje bendruomenėje neretai išsiskiriame tuo, jog pirmieji pradedame kalbėti tam tikra tema ar įgyvendiname novatoriškumu šioje specifinėje srityje pasižymintį projektą“, – kalbėjo I. Drėgvienė.

Tinklalaidėje su įvairiais pašnekovais: nuo gydytojų, psichologų iki kraujo vėžiu sergančių žmonių bei jų artimųjų, bus kalbamasi apie šią onkologinę ligą ir su ja susijusius aspektus. Čia vėžį išgyvenę žmonės dalinsis savo patirtimi, emociniais iššūkiais ir gyvenimo pokyčiais ligos gydymo metu ir po jo, klausytojai išgirs artimųjų pasakojimus apie tai, kaip vėžio diagnozė paveikė jų gyvenimą, pokalbius su gydytojais, psichologais ir kitais medicinos specialistais, kurie pateiks įvairių patarimų ir informacijos apie kraujo vėžį, gydymo galimybes, mitybą, fizinį aktyvumą, emocinę sveikatą. 

Tinklalaide „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“ yra siekiama ne tik suteikti daugiau informacijos apie kraujo ligas ir su jomis susijusias problemas, bet ir padėti priimti ligą, įkvėpti drąsos ir parodyti, kad nors gyvenimas sužinojus kraujo vėžio diagnozę, gali pasikeisti, jis tikrai nesustoja, gali džiuginti ir būti visavertis. Nepaisant to, jog tinklalaidės turinys yra susijęs su kraujo vėžiu, klausytis jos kviečiami ir tokios patirties neturintys žmonės, kurie nori geriau suprasti onkologinės ligos ypatumus, su liga susidūrusius asmenis bei jų patiriamus gyvenimo pokyčius.

2022 m. planuojama sukurti ir publikuoti šešis tinklalaidės „Nenutylėta. Atviri pokalbiai apie kraujo vėžį“ epizodus, kaskart nagrinėjant naują temą. Epizodai bus publikuojami kartą per mėnesį, jie bus skelbiami įprastose tinklalaidžių viešinimo platformose. Daugiau informacijos apie tinklalaidę ir visus jos epizodus rasite asociacijos „Kraujas“ interneto puslapyje.

TAIP PAT SKAITYKITE