Walmark

Ministro A. Dulkio sveikinimo kalba Lietuvos medicinos darbuotojų proga

Ministro Dulkio kalba

„Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.“

Brangūs Lietuvos gydytojai, slaugytojai ir visi medicinos darbuotojai,
balandžio 27-ąją minime Jūsų profesinę dieną. Justino Marcinkevičiaus žodžiai, kuriuos ką tik citavau, kviečia pajusti bendrystę ir Jūsų pašaukimo svarbą – pajusti tą pradą, su kuriuo jau atėjote į pasaulį.

Šiame gyvenime kiekvienas galime realizuoti savąjį pašaukimą. Kita vertus, pašaukimas gali likti tik gamtos ar Dievo duotybe, jei ne žmogaus asmeninis apsisprendimas kurti vertybinį pamatą. 

Ir šiandien aš kviečiu Jus prisiminti momentą, kada Jūs priėmėte TĄ sąmoningą sprendimą savo gyvenimą pašvęsti žmonėms ir jų sveikatai. Tai yra – kada ir kaip Jūs savo pašaukimą pavertėte valia ir save paskyrėte žmonėms.

Kodėl visa tai svarbu, rodo ir pastarųjų metų pandemijos iššūkiai – labai sudėtingi, iki tolei nepatirti, pareikalavę kone antžmogiškų galių, dalinant save tarp darbo ir šeimos, kovojant su nežinomybe, o neretai – ir bejėgyste. Penkios pandemijos bangos, karas Ukrainoje. Kas Jus palaikė? Iš kur toji stiprybė? Tai neįtikėtina, bet tuo pačiu realu. Nes tokie yra Lietuvos medikai – šviesūs ir valingi, drąsūs ir profesionalūs.

Mieli sveikatos apsaugos darbuotojai, slaugytojai, gydytojai, 
šių dienų vartotojiškos kultūros pagundose neretai tarpsta beprasmybė. Linkiu Jums atrasti kasdienybės prasmę visais įmanomais būdais. Pirmiausia, atliekant savo darbą: rankomis ir širdimi pridengiant nuo negandų –  ligos ir skausmo – mažesnius, silpnesnius, kenčiančius. Išgyvenant kuo daugiau jausmų. Ir svarbiausia – mylint ir būnant mylimais kitų. 

Dėkoju už Jūsų darbą bei pasišventimą žmonėms.
Gražios jums šventės!

TAIP PAT SKAITYKITE