Mollers

Ministras Arūnas Dulkys dalyvauja Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje

PSO Ženeva

Gegužės 22–28 d. Ženevoje (Šveicarijoje) vyksta 75-oji Pasaulio sveikatos asamblėja, kurioje dalyvauja ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Šiandien ministras susitiko su Taivano sveikatos apsaugos viceministre Li-Feng Lee.

Susitikime ministras A. Dulkys ir viceministrė Li-Feng Lee aptarė galimą dvišalio bendradarbiavimo sveikatos srityje plėtrą. 

„Džiaugiamės besimezgančiu dvišaliu bendradarbiavimu sveikatos srityje ir rengiamės pasirašyti dvišalį bendradarbiavimo memorandumą dėl pasirengimo ateities pandemijoms, sveikatos paslaugų skaitmenizavimo, sveikatos ir socialinių paslaugų integracijos senėjančios visuomenės kontekste bei specialistų kvalifikacijos kėlimo“, – sako ministras A. Dulkys.

Abiejų šalių atstovai sutarė, kad mūsų bendradarbiavimo tikslas – ne tik sveika, bet ir draugiška visuomenė. 

Viceministrė Li-Feng Lee išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvai už COVID-19 pandemijos metu donuotas itin reikalingas vakcinas.

COVID-19 pandemijos metu Lietuva Taivanui donavo beveik 256 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozių. Taivanas taip pat skyrė paramą Lietuvai – padovanota 25 500 termometrų, skirtų visuomenės sveikatos specialistams, vykdantiems sveikatos priežiūrą mokyklose. 

Šios Pasaulio sveikatos asamblėjos sesijos programą sudarys trys dalys: plenarinė sesija bei du komitetai (A ir B). Plenarinėje sesijoje vyks PSO generalinio direktoriaus, Vykdomosios Tarybos rinkimai bei bendrieji debatai tema „Sveikata už taiką, taika už sveikatą“. Bendruosiuose debatuose pirmadienį taip pat pasisakys ir ministras A. Dulkys.

Be to, Asamblėjoje bus aptarta pasaulinė sveikatos priežiūros žmogiškųjų išteklių strategija, PSO pasirengimas ekstremalioms sveikatai situacijoms ir reagavimas į jas, PSO reforma, 2022–2023 m. programos biudžeto peržiūra, taip pat kiti svarbūs visuomenės ir asmens sveikatos bei strateginiai organizacijos valdymo ir finansavimo klausimai.

Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybių narių susitikimas.

TAIP PAT SKAITYKITE