Natula

Ministras A. Dulkys Pasaulio sveikatos asamblėjoje susitiko su PSO generaliniu direktoriumi

pso

Antradienį, gegužės 24 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Ženevoje (Šveicarijoje) vykstančioje Pasaulio sveikatos asamblėjoje kartu su kolegomis iš Latvijos bei Estijos susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaliniu direktoriumi Tedros Adhanom Ghebreyesus, vėliau tądien perrinktu antrai kadencijai.

Trijų Baltijos šalių ir PSO generalinio direktoriaus susitikimo metu aptartos svarbiausios šiandienos problemos pasaulio sveikatos apsaugos sistemoje. Viena iš jų – beprecedentis Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, dėl kurio šioje šalyje žūsta nekalti civiliai gyventojai, griaunama sveikatos priežiūros infrastruktūra, kuri yra būtina norint užtikrinti tinkamą pasirūpinimą ligoniais, sužeistaisiais ir kitais nuo karo žiaurumų nukentėjusiais vyrais, moterimis ir vaikais. 

„Lietuva yra itin susirūpinusi dabartine sveikatos priežiūros krize Ukrainoje, kurią sukėlė Rusijos veiksmai. Norime atkreipti visų pasaulio valstybių, dalyvaujančių Pasaulio sveikatos asamblėjoje, dėmesį į Ukrainoje vykstančius nusikaltimus prieš pamatines žmogaus teises, į kasdien vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus. Raginame visais įmanomais būdais palaikyti Ukrainą ir imtis efektyviausių priemonių, galinčių sustabdyti Rusijos vykdomą agresiją prieš nepriklausomą ir suverenią valstybę“, – susitikimo metu teigė ministras A. Dulkys.

Jis taip pat išreiškė palaikymą, kad Taivanas būtų pakviestas stebėtojo teisėmis dalyvauti Pasaulio sveikatos asamblėjoje.

„Esame tvirtai įsitikinę, kad Taivano mokslinė ir techninė patirtis bei kompetencijos kalba pačios už save. Tarptautinė bendruomenė Taivano dalyvavimą stebėtojo teisėmis Asamblėjoje turėtų įvertinti kaip itin naudingą dalyką“, – pabrėžė ministras.

Primename, kad balandžio 22 d. ministras susitiko su Taivano sveikatos apsaugos viceministre Li-Feng Lee ir kartu aptarė galimą dvišalio bendradarbiavimo sveikatos srityje plėtrą.

Šių metų Asamblėjoje ieškoma sprendimo būdų į tokias problemas kaip Rusijos pradėtas beprecedentis karas Ukrainoje, tarptautinės bendruomenės pasirengimas galimoms pandemijoms bei ŽIV, virusinių hepatitų ir lytiškai plintančių infekcijų plitimo kontrolė ir stabdymas. 

Pasaulio sveikatos asamblėja – tai kasmetinis 194 Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybių narių susitikimas, vykstantis Ženevoje. Šios asamblėjos pagrindinės funkcijos – nustatyti organizacijos politiką, skirti generalinį direktorių, prižiūrėti finansų politiką ir patvirtinti siūlomą programos biudžetą. 

TAIP PAT SKAITYKITE