REXSAN raumenims sąnariams kaulams

Ministerija pareiškė daugiau nei 300 tūkst. eurų civilinį ieškinį dėl galimai neteisėtų veiksmų įsigyjant koronaviruso testų

Generalinės prokuratūros sprendimu baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso (COVID-19) reagentų pirkimu. Sveikatos apsaugos ministerija, susipažinusi su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir įvertinusi žalą valstybei, yra pareiškusi 303 360 eurų dydžio civilinį ieškinį ir yra pripažinta civiliniu ieškovu.

Generalinės prokuratūros sprendimu baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso (COVID-19) reagentų pirkimu.

Ikiteisminį tyrimą atlikusių Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnų surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Š. N., būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdamas asmeninės turtinės naudos ir apgaule įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2020 m. kovo–liepos mėnesiais, veikdamas kaip Vyriausybės atstovas ir nešališkas ekspertas, gavęs iš tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės ir tuometinio Ministro Pirmininko patarėjo žodinį leidimą derėtis dėl COVID-19 testų įsigijimo Vyriausybės vardu, Š. N. derėjosi su reikiamus testus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovu dėl šių testų įsigijimo kainos. Iš viso buvo susiderėta dėl daugiau kaip 300 tūkst. vnt. COVID-19 testų įsigijimo.

Įtariama, kad susitarus dėl 17 eurų kainos už vieną COVID-19 testo vienetą, į šią sumą buvo įskaičiuota ir 1 euro už testą tarpininkavimo atlygis Š. N. Tyrimo duomenimis, apie šią bendros testo kainos dalį bei vėliau sudarytą galimai fiktyvią komercinio atstovavimo sutartį bei gautą neteisėtą atlygį Š. N.  neinformavo tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės ir Ministro Pirmininko patarėjo.

Baigto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Š. N. galimai tyčia suklaidino testus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovą dėl savo, kaip fizinio asmens statuso, nors iš tiesų buvo Lietuvos Respublikos atstovas. Kaip įtariama, Š. N. siūlė pasirašyti komercinio atstovavimo sutartį, kurioje būtų nurodyta atgalinė jos sudarymo data.

Pasirašęs tokią sutartį su įmonės generaliniu direktoriumi, Š. N. įgijo didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 300 tūkstančių Eur.

Tyrimo metu nustatyta, kad šios, neva 2020 m. kovo 1 d. sudarytos sutarties pagrindu, kaip tariamas komisinis atlygis už suteiktas tarpininkavimo paslaugas į Š. N. asmeninę bankinę sąskaitą per du kartus buvo pervesti daugiau nei 300 tūkstančių eurų.

Baigtame ikiteisminiame tyrime Š. N. pareikšti įtariamai padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalyje (sukčiavimas) ir 228 straipsnio 2 dalyje (piktnaudžiavimas).

Šiuo metu proceso dalyviai susipažįsta su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Pasibaigus nustatytam terminui prokuroras spręs dėl bylos perdavimo į teismą.

Prokuratūros, STT ir SAM Spaudos tarnybos informacija

 

TAIP PAT SKAITYKITE