Natula

Ministerija kviečia savivaldybes artimiausias dvi savaites aktyviai skiepyti senjorus namuose

Siekdama kuo greičiau paskiepyti 75 metų amžiaus ir vyresnius Lietuvos gyventojus bei maksimaliai apsaugoti juos nuo sunkių ligos formų ar mirties, ministerija kviečia visas šalies savivaldybes susitelkti ir ateinančias dvi savaites, nuo spalio 4 d. iki spalio 17 d., turimus pajėgumus nukreipti į aktyvų vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimą jų namuose.

Tokios iniciatyvos imamasi, sparčiai augant sergamumo rodikliams dėl Delta atmainos dominavimo, rudens ir žiemos sezonų ypatumų, didesnių ir dažnesnių žmonių susibūrimų uždarose patalpose.

Ministro Arūno Dulkio išsiųstame rašte savivaldybėms pabrėžiama, kad vis dar gyvename pandemijos diktuojamomis sąlygomis.

„Valdydami COVID-19 ligos plitimą, turime geriausią įrankį – vakciną. Deja, šiuo metu susiduriame su iššūkiu – mažėjančiais gyventojų vakcinacijos tempais. Ypatingą nerimą kelia 75 metų amžiaus ir vyresnių gyventojų grupės nepakankamas imunizacijos lygis. Ši grupė yra viena pažeidžiamiausių, tarp mirusiųjų nuo COVID-19 ligos 75 m. ir vyresni gyventojai sudaro daugiau nei 80 proc.“, – teigiama savivaldybėms išsiųstame rašte.

Pasak ministro, šeimos gydytojų ir jų komandos narių dėmesys gyventojams, patarimai dėl vakcinacijos ir atsakymai į rūpimus klausimus yra svariausi argumentai, priimant sprendimą dėl skiepijimosi. Ministras pabrėžia, kad bendruomenių slaugytojai taip pat turi glaudų ryšį ir užtarnautą gyventojų pasitikėjimą, tad skatina ir bendruomenių slaugytojus įtraukti į vakcinacijos namuose procesą.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo laikotarpiu savivaldybės, tikėtina, patirs didesnes sąnaudas, tvirtinami didesni įkainiai už paskiepytus gyventojus: skiepijant namuose ar socialinės globos įstaigose darbo dienomis – 12,49 euro, poilsio ir švenčių dienomis – 24,66 euro.

 

TAIP PAT SKAITYKITE