REXSAN

Ministerija kviečia į viešąją konsultaciją dėl gydytojų licencijų stabdymo ir naikinimo tvarkos, padedančios didinti sveikatos sistemos skaidrumą, tobulinimo

Ministerija kviečia į viešąją konsultaciją dėl gydytojų licencijų stabdymo ir naikinimo tvarkos, padedančios didinti sveikatos sistemos skaidrumą, tobulinimo

Siekdama didinti sveikatos priežiūros sistemos skaidrumą ir tobulinti teisinį reguliavimą, Sveikatos apsaugos ministerija kviečia suinteresuotus asmenis teikti nuomones ir siūlymus dėl gydytojų licencijų stabdymo ir naikinimo tvarkos. Šiuo klausimu liepos 14 d. rengiama viešoji konsultacija, dalyvauti joje kviečiami asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir specialistus vienijančių organizacijų, pacientų interesus atstovaujančių organizacijų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Generalinės prokuratūros ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai.

Apskritojo stalo diskusija vyks nuotoliniu būdu, norintys dalyvauti kviečiami registruotis el. paštu egle.tamosiuniene@sam.lt iki liepos 12 d. nurodant vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją. Daugiau informacijos rasite ČIA.

Korupcija sveikatos priežiūros sistemoje yra vienas iš pavojingiausių socialinių reiškinių, iškreipiančių socialinį teisingumą, didinančių šešėlinę ekonomiką. Bet kokia korupcinė veikla sveikatos priežiūros sistemoje daro ne tik materialinę, bet ir moralinę žalą, yra pažeidžiami pacientų lygiateisiškumo į sveikatos priežiūrą ir teisingumo principai, dėl ko atsiranda nepasitikėjimas ir nusivylimas valstybės institucijomis, įstaigomis, formuojama sveikatos politika.

Siekiant didinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo skaidrumą, pacientų ir asmens sveikatos priežiūros specialistų atsparumą korupcijai, būtina imtis prevencinių priemonių, atgrasančių nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, užtikrinančių pacientų lygiateisiškumą į valstybės garantuojamą asmens sveikatos priežiūrą.

Sveikatos apsaugos ministro sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė parengė Lietuvos Respublikos medicinos praktikos įstatymo, Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo, Lietuvos Respublikos slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo, Lietuvos Respublikos asmens sveikatos priežiūros praktikos įstatymo pakeitimus, kurių pagrindinis tikslas – užtikrinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo skaidrumą ir licencijų galiojimo stabdymo ir naikinimo proceso įgyvendinimo aiškumą.

Viešosios konsultacijos metu bus pristatyti asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijų galiojimo stabdymo ir naikinimo teisinio reguliavimo siūlomi pakeitimai bei tikimasi sulaukti siūlymų ir nuomonių šiam teisiniam reglamentavimui tobulinti, siekiant įtvirtinti prevencinį, nuo  korupcinio pobūdžio veiksmų atgrasantį, licencijų stabdymo ir naikinimo mechanizmą.

TAIP PAT SKAITYKITE