Gudručio vaistinė

Lietuva perleido Kiprui 117 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių

Lietuva patenkino Kipro prašymą perleisti 117 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių nuo COVID-19 ligos. Pirmadienį jos buvo pristatytos į Kiprą tiesiai iš gamintojo „BioNTech ir Pfizer“.

„Vienas lauke ne karys – tą puikiai suprantame kiekvienas pandemijos akistatoje. Džiaugiamės, kad užtikrinę galimybę pasiskiepyti visiems savo gyventojams, galime ištiesti pagalbos ranką ir kitoms Europos Sąjungos narėms“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„COVID-19 pandemija tapo milžinišku iššūkiu visai žmonijai, ir visos šalys sunkiai kovoja siekdamos sugrąžinti normalų gyvenimą. Solidarumas šioje kovoje yra gyvybiškai svarbus, tai yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Kipras reiškia didelę padėką Lietuvai, kuri greitai atsiliepė į mūsų prašymą perleisti 117 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių ir šį prašymą patenkino“, – teigia Kipro sveikatos ministras Michalis Hadjipantela.

Lietuva Kiprui perleido vakcinas, kurios buvo užsakytos, bet dar nebuvo pristatytos ir apmokėtos.

Lietuva iš skirtingų gamintojų 2021 – 2023 metams yra užsakiusi 14,7 mln. vakcinų dozių, didžiausias kiekis užsakytas iš „BioNTech ir Pfizer“ – beveik 9,3 mln. dozių. Šiuo metu Lietuvoje šios vakcinos pakanka visiems norintiems – skiepijančiose įstaigose ir valstybės medicininių atsargų sandėlyje yra apie 750 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių.

Prisidėdama prie pasaulinės kovos prieš COVID-19 pandemiją, Lietuva kiek daugiau nei 1,6 mln. vakcinų dozių perdavė užsienio šalims neatlygintinai.

Dalinimasis vakcinomis taip pat vyko skolinimosi pagrindu. Praėjusių metų vasarą Lietuva paskolino Norvegijai 100,6 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių, o mainais pasiskolino 100 tūkst. „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozių. Lietuva pasiskolintas vakcinas jau grąžino, Norvegija tai padaryti ketina šiemet.

 

TAIP PAT SKAITYKITE