Rawpowders

Lietuvą pasiekė dar viena adaptuotų vakcinų nuo COVID-19 ligos siunta

Lietuvą pasiekė dar viena adaptuotų vakcinų nuo COVID-19 ligos siunta

Šiandien į Lietuvą sklandžiai pristatyta adaptuotų „Comirnaty“ (gam. „Biontech&Pfizer“) Ba4-5 vakcinų siunta, kurioje – 138,240 vakcinos dozių. Jos bus išdalintos vakcinuojančioms šalies gydymo įstaigoms, kad 18-os sulaukę ir vyresni šalies gyventojai galėtų pasiskiepyti antra sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze. Vakcinavimo apimtys, naudojant adaptuotas vakcinas, išplėstos praėjusios savaitės viduryje, per tą laiką galimybe pasiskiepyti antra sustiprinančia vakcinos doze nuo COVID-19 pasinaudojo 5300 žmonių.

„Džiaugiamės, galėdami konstatuoti, kad visi adaptuotų vakcinų pristatymo procesai vyksta sklandžiai. Tai reiškia, kad kiekvienam Lietuvos gyventojui nuo 18 metų amžiaus suteikiamos visos galimybės sustiprinti savo imunitetą adaptuotąja vakcina ir tokiu būdu išvengti arba sumažinti galimus žalingus COVID-19 padarinius organizmui“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. 

Vakcinaciją nuo COVID-19 vykdo gydymo įstaigos. Gyventojai, norintys vakcinuotis stiprinančiąją dozę, turi registruotis internetu arba kreiptis į savo gydymo įstaigą. Registracija internetu vyksta svetainėje Koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus. Registruojantys galima pasirinkti skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje. Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.

Atkreipiame dėmesį, kad skiriasi pirmos ir antros sustiprinančiųjų dozių skyrimo algoritmai. Jeigu žmogus yra pasiskiepijęs tik pagal pirminę vakcinacijos schemą, pirma sustiprinančioji dozė būtų skiriama praėjus 6 mėnesiams nuo paskutinės dozės arba 6 mėnesiams – nuo persirgimo. Antra sustiprinančioji dozė skiriama praėjus 6 mėnesiams nuo pirmosios sustiprinančiosios arba 9 mėnesiams – po persirgimo. Rizikos grupėms priklausantiems asmenims šie terminai gali būti trumpesni, todėl rekomenduojama konsultuotis su gydytoju.

Rizikos grupėms priklausantiems asmenims rekomenduojama vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19, gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tą galima padaryti vienu metu. Dėl skiepų rekomenduojama individualiai pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Gyventojai pirma arba antra sustiprinančiąja doze skiepijami tuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigose turimomis vakcinomis. Neįmanoma numatyti, kokie viruso variantai atsiras ir cirkuliuos vėliau rudenį ir žiemą, todėl negalima nuspėti, kurios adaptuotos vakcinos užtikrins geriausią apsaugą. Tačiau visos patvirtintos adaptuotos vakcinos yra tinkamos gyventojų vakcinacijai sustiprinančiąja doze. 

Primename, kad vien per rugsėjo mėnesį į Lietuvą buvo pristatyta per 100 tūkst. adaptuotų vakcinų vienetų. Planuojama, kad per spalio mėnesį jų bus atvežta dar kiek daugiau nei 500 tūkst. dozių. 

TAIP PAT SKAITYKITE