Rawpowders

Kviečiame dalyvauti viešojoje konsultacijoje dėl medikų savivaldos stiprinimo

Siekdama didinti asmens sveikatos priežiūros specialistus vienijančių organizacijų savireguliacijos galimybes bei stiprinti jų savivaldą, Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja viešąją konsultaciją. Jos metu bus siekiama nustatyti medikus vienijančių organizacijų stiprinimo kryptis, įvertinti iniciatyvą ir organizacijų (asociacijų, draugijų) pasirengimą perimti kai kurias valstybės institucijų vykdomas funkcijas, tokias kaip licencijavimas, kontrolė, kvalifikacijos tobulinimas.

Profesinių organizacijų nuomonė yra itin reikšminga, kad būtų galima priimti medikų bendruomenei būtinus, pagrįstus, jų darbą lengvinančius ir į sveikatos sistemos formavimą ir įgyvendinimą įtraukiančius sprendimus. Dėl to kviečiame visas asmens sveikatos priežiūros specialistus vienijančias organizacijas dalyvauti viešojoje konsultacijoje, prie kurios prisijungti ir pateikti atsakymus galima ČIA.

Viešojoje konsultacijoje galima dalyvauti iki 2022 m. balandžio 11 d.

Primename, kad šiuo metu Lietuvos sveikatos sistemoje veikia apie 130 įvairių asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinių organizacijų, atstovaujančių savo narių interesams. Vienos organizacijos vienija tik tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistus, kitos – veikia bendrais pagrindais, nesiedamos vykdomos veiklos su konkrečia specialistų kvalifikacija. Neretai tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistų draugijų yra ne viena, jos veikia savarankiškai ir atskirai, turi savo veiklos ir organizacijos valdymo ypatumus. Dėl to svarbu, kad skirtingų veikimo formų organizacijos pateiktų savo nuomonę ir siūlymus apie medikų savivaldos stiprinimą.

Susisteminus gautus atsakymus, Sveikatos apsaugos ministerija pasidalins apklausos rezultatais bei planuojamais tolimesniais veiksmais.

TAIP PAT SKAITYKITE