Natula

Kalėdinių dovanų – į vaistinę: patarė, ką dovanoti tėvams ir kolegoms

kalėdų dovanų į vaistinę

Tyrimai rodo, kad vieni lietuviai planuoja kalėdines dovanas iš anksto, kiti perka jas paskutinę minutę, tačiau dažniausiai dovanoja praktiškus daiktus. BENU vaistininkai pastebi, kad viena iš vietų, kur nevengiama užsukti kalėdinių dovanų vaistinė. O kalėdinių dovanų asortimentą šiemet čia papildė prekės, kurių vaistinėje nesitikėtumėte išvysti.

Tokių prekių iki šiol dar nebuvo

Prasidėjus kalendorinei žiemai kai kurie žmonės pradeda kalėdinių dovanų medžioklę – užplūsta prekybos centrų parduotuves. Vieni iš anksto pasiruošia dovanų sąrašą, kiti – be konkretaus plano atvyksta ieškoti artimuosius pradžiuginsiančių pirkinių.

Pasak rinkodaros ir komunikacijos mokslų (KOG) instituto atliktos apklausos, maždaug 45 proc. apklaustųjų dovanomis pradeda rūpintis lapkritį arba gruodžio pradžioje, 7 proc. šį rūpestį palieka paskutinei savaitei prieš Kalėdas.

Lietuviai dažniausiai dovanoja praktiškus daiktus: bilietus į renginius, keliones ar su hobiais susijusias dovanas. Keturi iš dešimties gyventojų jų ieško internete, 39 proc. – prekybos vietose.

Anksčiau vyravęs įsitikinimas, kad vaistinėse parduodami tik vaistiniai preparatai ir medicinos priemonės, po truputį bliūkšta. Lietuviai vis dažniau užsuka dovanų būtent čia.

BENU vaistininkė Laura Mockutė tikina, kad šiuo metu vaistinėse esančių prekių asortimentas yra labai gausus ir kasmet darosi vis didesnis. Lentynose – maisto papildai, vitaminai, įvairūs medicininiai prietaisai ir  kosmetikos priemonės. Kitaip tariant, praktiški pirkiniai, kuriuos gali panaudoti kiekvienas.

„Vaistinėse yra ne tik daugybė tinkamų dovanoti pavienių produktų, bet ir specifiškai šventiniam laikotarpiui sukurtų dovanų komplektų. Džiaugiamės, kad šiemet asortimente atsirado žvakių, namų kvapų, rankų darbo muilų ir kitų aromaterapijai skirtų priemonių. Anksčiau jų neturėjome“, – priduria BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Žmonės mielai renkasi jau paruoštus ir šventiškai supakuotus prekių rinkinius. Tačiau, žinoma, kai kurie klientai mėgsta savo nuožiūra sukomplektuoti rinkinį namuose iš vaistinėje įsigytų produktų. Pavyzdžiui, veido prausiklis, kremas ir lakštinė kaukė – puikus rinkinys prisižiūrinčiam artimajam.

Didžiausia ir dažniausiai daroma klaida renkant dovaną, pasak R.Uosienės, – bandymai išrinkti dovaną pagal savo pomėgius ir poreikius.

„Įsiklausykite į žmogaus norus ir turėdami galimybę, juos įgyvendinkite. Nepamirškite žmogaus pomėgių ir įpročių. Galbūt jam patinka tik natūrali kosmetika, galbūt jis yra vegetaras ar veganas. Dovana turėtų atskleisti, kiek mes pažįstame savo kolegą ar artimą, ir kaip gebame atliepti jo poreikius“, – pataria sveikos odos ekspertė.

Dovanų kuponai – universalūs, bet nebe tokie populiarūs

Nepaisant praktiškų pasirinkimų,  lietuviai ne visuomet jaučiasi užtikrinti, ar išrinkta dovana bus tinkama konkrečiam asmeniui. Tokiu atveju, yra galimybė pasinaudoti dovanų kuponais. BENU specialistės R.Uosienės teigimu, nepaisant to, kad pastaraisiais metais dovanų kuponai prarado populiarumą, tai – universali dovana.

Ekspertė sako, kad net ir su asmenine dovana galima „prašauti“, todėl tiems, kas nors kiek abejoja dėl dovanos pasirinkimo, patariama rinktis dovanų kuponus arba produktus, kurie tinka visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, pavyzdžiui, neutralų plaukų šampūną, rankų kremą, apsauginį lūpų pieštuką, vaistažoles, vitaminus ar kompleksinius, imunitetą stiprinančius maisto papildus.

Į pagalbą pasimetusiems tarp dovanų pasirinkimų vaistinėse visuomet atkeliauja konsultantai ir vaistininkai.

„Norėdami rekomenduoti tinkamas sveikatos stiprinimo priemones, kurios patenkintų žmogaus lūkesčius, užduodame keletą konkretesnių klausimų, skirtų išsiaiškinti žmogaus amžių, turimas sveikatos problemas ir nusiskundimus. Tai padeda suvokti ir įsivaizduoti jo gyvenimo būdą bei patarti“, – komentuoja L.Mockutė.

Specialistės stengiasi išsiaiškinti esminius kriterijus, kurie pagelbėtų išrinkti tinkamą dovaną.

„Būtina atkreipti dėmesį į žmogaus įpročius ir įvertinti situaciją. Bandydami padėti savo klientams, skatiname atsižvelgti į kasdienius žmogaus, kuriam perkama dovana, įpročius. Ar naudojami veido ar kūno priežiūros produktai, ar mėgstamos žvakės“, – vardija R. Uosienė.

Ieško dovanų ir tėvams, ir kolegoms

BENU vaistininkams ir specialistams dažniausiai tenka konsultuoti savo tėvams dovanas perkančius vaikus arba kolegoms dovanų ieškančius klientus.

Vaistininkė L.Mockutė sako, kad vienas daiktas gali praversti kone kiekvienam senjorui.

„Kasdien į vaistinę pasitikrinti kraujospūdžio užsuka bent keletas senjorų, todėl kraujospūdžio matavimo aparatas yra puiki dovana bet kokio amžiaus žmogui. Taip pat patariame dovanoti ir vitaminų ar maisto papildų, kosmetikos priemonių, kurių nusipirkti senjorams ar net vyresnio amžiaus žmonėms neleidžia finansinė padėtis. Tai dovanos, kurios ne tik pradžiugins ir padės sutaupyti, bet ir padovanos gerą savijautą“, – sako ji.

Specialistės pastebi, kad rečiausiai vaistinėse tėvai perka dovanas vaikams.

„Tėvai ir taip nuolat rūpinasi, kad vaikai gertų vitaminus ir žuvų taukus ir kad augtų stiprūs. Tiesa, situacija kiek pasikeičia, kai vaikai tampa vyresni. Tuomet reikalingi papildai norintiems stiprinti imuninę sistemą, sportuojantiems ir daug fizinio bei psichologinio krūvio turintiems asmenims”, – pasakoja L.Mockutė.

Specialistės šiuo laikotarpiu linki tinkamai planuotis laiką, neskubėti, rasti laiko pagalvoti apie žmones, kuriuos ketinate pradžiuginti.

„Sveikata – didžiausia dovana, kurią galima gauti ir dovanoti. Prieš pirkdami dovanas pagalvokite apie konkretų žmogų. Kalėdų periodas tuo ir gražus, kad galime skirti laiko pamąstyti apie žmogų. Dovanokite dalelę sveikatos, taip paskatinsite ir priminsite rūpintis savimi“, – pasimėgauti šventiniu laikotarpiu ragina R.Uosienė.

TAIP PAT SKAITYKITE