Rawpowders

Gyventojams – nemokami seminarai apie racionalų vaistų vartojimą

Gyventojams – nemokami seminarai apie racionalų vaistų vartojimą

Lietuvoje kiekvienais metais vartojama vis daugiau vaistų. Bet ar žinome, kaip tai daryti atsakingai ir saugiai? Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais organizuoja nemokamų seminarų ciklą, kurio metu gyventojams bus pristatomi racionalaus vaistų vartojimo principai. Nuo šių metų spalio mėnesio visi besidomintys racionaliu vaistų vartojimu ar norintys sužinoti daugiau apie vaistus, kviečiami į gyvus ir nuotolinius susitikimu su savo srities ekspertais.  

„Šiuo metu neracionalus vaistų vartojimas svarbi problema visame pasaulyje. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė visų vaistų yra išrašomi, išduodami ar parduodami netinkamai, be to, pusė pacientų vaistus vartoja neteisingai. Netinkamas vaistų vartojimas kelia grėsmę pacientų sveikatai, taip švaistomos sveikatos apsaugai skirtos lėšos,“ – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos skyriaus vedėja Anželika Oraitė. 

Spalio mėnesį Klaipėdoje, Kaune ir Panevėžyje vykstančių seminarų metu lektorės gyd. Giedrė Baršauskienė ir VU medicinos fakulteto docentė, medicinos mokslų daktarė Jūratė Pečeliūnienė papasakos apie racionalaus vaistų vartojimo principus, naudą sveikatai bei poveikį finansams. Seminarų metu bus aptarta rizika ir žala, kurią sukelia neracionalus vaistų vartojimas. 

Besidomintys konkrečiais vaistais – tokiais kaip antibiotikai, benzodiazepinai, vaistai nuo skausmo, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto – išgirs naudingos informacijos. Atėję į seminarus sužinos apie gydymo režimo laikymąsi, savigydos principus ir ką daryti, pasireiškus įtariamoms nepageidaujamoms reakcijoms. Susitikimo metu bus aptarti ir kiti klausimai, susiję su vaistų vartojimu.  

Registruotis į seminarus galima spaudžiant ČIA, el. paštu mokymai@galimybiupletra.lt arba telefonu +370 616 51900.

Spalio mėnesio seminarų tvarkaraštis: 

Seminarų  vietaDataLaikas
Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos  viešoji  biblioteka, Parko padalinys, P. Lukšio g. 60, Kaunas 2022.10.1313.00–17.00
Klaipėdos m. savivaldybės viešoji  biblioteka, Pempininkų padalinys, Taikos pr. 81A, Klaipėda 2022.10.1814:30–18:30
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Respublikos g. 14,  Panevėžys2022.10.2514:30–18:30

Seminarai apie racionalų vaistų vartojimą organizuojami įgyvendinant projektą „Išmintingasis vaistų sąrašas“ Nr. 08.4.2-ESFA-V-613-01-0001. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

TAIP PAT SKAITYKITE