REXSAN

Gera žinia: palengvintos sąlygos skirti skausmo pompas

Gera žinia: palengvintos sąlygos skirti skausmo pompas

Nuo šiol nepakeliamą skausmą kenčiantiems onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams kur kas lengviau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis išsinuomoti infuzines pompas ir naudotis jomis namuose. Naujoji pompų skyrimo tvarka jau įsigaliojo, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).

Pagal anksčiau galiojusią tvarką infuzines (vadinamąsias – skausmo) pompas sergančiųjų onkologinėmis ligomis sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti galėjo skirti tik tretinio lygio gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas. Tik tokiu atveju šių medicinos prietaisų nuomos išlaidos sunkiai pakeliamą skausmą kasdien patiriantiems pacientams buvo padengiamos PSDF lėšomis. Tačiau šiems pacientams, kuriems reikalinga infuzinė pompa, į tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias gydymo įstaigas patekti pavykdavo retai ir jiems skausmo pompų nuoma buvo sunkiai prieinama.

Naująja tvarka nustatyta, kad ambulatorinį gydymą infuzine pompa onkologiniams ligoniams gali skirti specializuotas skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugas teikiančios gydymo įstaigos arba stacionarines ir ambulatorines paliatyviosios pagalbos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas. Jo sudėtyje turi būti bent vienas iš šių gydytojų: gydytojas onkologas arba gydytojas vaikų onkologas, gydytojas anesteziologas reanimatologas, gydytojas onkologas radioterapeutas, gydytojas vaikų onkohematologas, gydytojas onkologas chemoterapeutas ar paliatyviosios pagalbos paslaugas teikiantis gydytojas.

Ligonių kasos primena, kad gydymas namuose skausmo pompa ilgalaikei opioidinių analgetikų infuzijai atlikti skiriamas pacientams, kuriems yra diagnozuoti navikai, nuolatinei stipraus ar nepakeliamo lėtinio skausmo kontrolei užtikrinti, kai injekciniais ar kitais stipriais opioidiniais analgetikais nepavyksta jo numalšinti. 

Šių prietaisų nuomos išlaidos PSDF lėšomis kompensuojamos 100 procentų. 

Preliminariais VLK skaičiavimais, infuzinių pompų nuomos išlaidos galėtų būti kompensuojamos apie 140 pacientų per metus. Prognozuojama, kad PSDF išlaidos infuzinių pompų nuomai kompensuoti per metus sudarys apie 200 tūkst. eurų. 

Pacientams, norintiems išsinuomoti infuzinę pompą, su gydytojų konsiliumo išvada reikia kreiptis į įmones, turinčias sutartį su VLK dėl medicinos prietaisų, būtinų sveikatos priežiūrai namuose, nuomos išlaidų kompensavimo. Pasirinkta įmonė su pacientu pasirašys sutartį dėl prietaiso išdavimo, garantinio aptarnavimo, nuolatinės priežiūros ir keičiamųjų dalių tiekimo.

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 

TAIP PAT SKAITYKITE