Avene

Galimybė senjorams nuo COVID-19 pasiskiepyti namuose atkeliavo ir į Šilalę

Trakų rajone įgyvendintas pilotinis projektas, kurio metu kartu su Lietuvos pašto mobiliuoju laiškininku pas senjorus lankosi ir slaugytoja, taip suteikiant galimybę senjorams pasiskiepyti nuo COVID-19 namuose, šią savaitę vyksta ir Šilalės savivaldybėje. Per pirmąsias dvi projekto dienas vakcina pasirinko pasiskiepyti penkiolika asmenų.

„Pilotinio projekto Trakuose metu kartu su slauge aplankėme daugiau nei 200 namų ūkių – pasiskiepijusių ir ne, o vizitų metu buvo paskiepyta dvylika  asmenų. Dauguma jų gyvena atokiose vietovėse ir patiems pasiekti vakcinacijos vietą buvo sudėtinga. Nusprendus tęsti šią visuomenei svarbią iniciatyvą ir kitose savivaldybėse, kur tam yra poreikis, nedvejodami nutarėme padėti – šiuo metu laiškininkas su slaugytoja lanko senjorus Šilalės savivaldybėje“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Slaugytoja vyko kartu su laiškininku pagal jo numatytą maršrutą. Neatsitiktinai pilotiniam projektui pasirinktos pastarosios savaitės – šiuo metu yra mokamos pensijos, tad didžioji dalis laiškininko lankomų gavėjų yra senjorai. Kiekvienas senjoras gali pasirinkti pasiskiepyti, jei to dar nėra padaręs, taip pat pasiskiepyti gali ir kiti lankomų namų ūkių gyventojai. Jiems išreiškus norą skiepytis, slaugytoja atlieka procedūrą pagal visus numatytus reikalavimus.

Pirmosiomis projekto Šilalėje dienomis slaugytoja kartu su laiškininku aplankė 86 namų ūkius, per šiuos vizitus  pasiskiepyti pasirinko penkiolika asmenų. Planuojama, kad visi projekto metu paskiepyti asmenys antrąja vakcinos doze taip pat bus skiepijami namuose.

„Didžioji dauguma ligoninėse gulinčių COVID-19 pacientų yra nepasiskiepiję. Todėl Lietuvos pašto bendradarbiavimas ir kiekvienas pasiskiepijęs žmogus yra laimėjimas visiems mums,“ – sako Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Darbo dienomis per šią savaitę Šilalės rajone planuojama aplankyti daugiau nei 200 namų ūkių.

 

TAIP PAT SKAITYKITE