Natula

Darbdaviams ir darbuotojams – paprastesnis būdas tvarkyti pažymas apie sveikatą

Darbdaviams ir darbuotojams – paprastesnis būdas tvarkyti pažymas apie sveikatą

Nuo šiol darbdaviai ir darbuotojai galės paprasčiau tvarkyti privalomus sveikatos duomenis elektroniniu būdu. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Registrų centru įdiegė pakeitimus e. sveikatoje, kurie leis gerokai lanksčiau tvarkyti sveikatos pažymas el. būdu. 

Įdiegti pakeitimai apima „Privalomo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą“ (forma E047) ir „Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą)“ (forma E048). Iki šiol darbdaviui norint įrašyti e. sveikatoje privalomą informaciją apie tikrinamą asmenį ir jo darbo vietoje identifikuotus kenksmingus darbo aplinkos veiksnius bei kitą informaciją, kiekvienas darbuotojas turėjo pats prisijungti prie savo paskyros esveikata.lt ir įgalioti darbdavį pildyti pažymą e. sveikatos sistemoje.  

Nuo šiol darbdavys ar jo įgaliotasis atstovas galės rasti reikiamą darbuotoją pagal jo asmens kodą bei galiojantį asmens dokumentą, bei užpildyti formų E047  ar E048 darbdavio dalis be paties darbuotojo veiksmų esveikata.lt portale. Atlikus šį veiksmą, darbuotojui tereikės kreiptis į gydymo įstaigą, kuri patikrins sveikatą ir užpildys savo dalį.

„Įdiegti pakeitimai užtikrina paprastesnę galimybę darbdaviams ir darbuotojams teikti privalomus duomenis apie sveikatos būklę. Optimizavus procesą, tikimasi, kad daugiau organizacijų pradės tvarkyti savo darbuotojų sveikatos duomenis elektroniniu būdu, atsisakydamos popierinių formų ir tokiu būdu taupydamos laiką“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Galutinę pažymą e. sveikatos sistemoje prisijungęs prie savo paskyros matys tiek darbdavys, tiek darbuotojas.

Primename, kad visi asmenys, norintys įsidarbinti arba dirbantys darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami. Dirbant privaloma sveikatos būklę tikrinti reguliariai, nepriklausomai nuo darbo srities. 

TAIP PAT SKAITYKITE