Mollers

Dalyvaukite Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitėje 2021

Kitą savaitę prasideda Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė, prie kurios savo iniciatyvomis kviečiamos prisidėti ne tik organizacijos, atliekančios ŽIV ir hepatitų tyrimus, bet ir visi socialiniai partneriai, ketinantys skleisti visuomenei patikimą informaciją apie ŽIV ir hepatitų profilaktiką, diagnostiką ir gydymą.

Visoje Europoje kasmet vykstančių Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės iniciatyvų tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie ŽIV ir hepatitus bei skleisti svarbią žinutę visuomenei, koks svarbus šių infekcijų ankstyvas diagnozavimas, kuris leidžia asmeniui laikų pradėti veiksmingą gydymą bei pristabdyti ligų progresavimą arba pilnai išgydyti ligą (virusinį hepatitą C).

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad ŽIV infekcijai ir virusiniams hepatitams B ir C yra būdinga ilgai trunkanti besimptomė ligos eiga, todėl užsikrėtus ir nediagnozavus šių infekcijų, ligos progresuoja, blogėja gyvenimo kokybė bei yra rizika užkrėsti kitus asmenis patiems to nežinant.

Ketinantys dalyvauti ir savo iniciatyvomis prisidėti prie Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės kviečiami registruotis Europos testavimo savaitės tinklo interneto puslapyje ČIA

Daugiau informacinės medžiagos apie ŽIV ir hepatitų testavimo savaitę galima rasti ULAC interneto puslapyje ČIA

Pranešimą parengė ULAC ŽIV/AIDS, LPI ir hepatitų priežiūros skyriaus medikai.

 

TAIP PAT SKAITYKITE