Sebamed

D. Nausėdienė: net mažiausias indėlis gali būti labai reikšmingas kitų žmonių gyvenimo kokybei

D. Nausėdienė

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį dalyvavo Prezidentūroje vykusiame iškilmingame Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) 25-ųjų veiklos metinių minėjime ir asociacijos organizuojamos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope“) labdaros renginio programos pristatyme.

Kreipdamasi į susirinkusiuosius D. Nausėdienė pabrėžė, jog Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija mini ilgus, sėkmingus nuostabių pasiekimų ir nelengvų, bet labai prasmingų daugybės žmonių neatlygintinos, savanoriškos veiklos kartu su socialiai atsakingais partneriais bei tarptautine bendruomene metus.

„Asociacija subūrė ir subrandino veiklią, aktyvią, dosnią, atsakingą ir atjaučiančią moterų bendruomenę. Tai organizacija, kurianti unikalią jungtį tarp Lietuvos ir kitų šalių, glaudinanti harmoningą bendradarbiavimą tarp įvairių kultūrų atstovų, socialiai atsakingo verslo ir visuomenininkų, atskleidžiančių ir reprezentuojančių savo šalių kultūrą ir identitetą per žmonių bendrystės ir draugystės tiltus“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, ši ypatinga moterų bendruomenė ne tik solidariai padeda viena kitai, palaiko, keičiasi idėjomis, bet ir dalijasi savo laiku, žiniomis ir gebėjimais su kitais, įkvepia juos naujiems darbams, prisideda ir įtraukia platesnę visuomenę į socialinių projektų įgyvendinimo darbus ir kiekviena asmeniškai serga už kiekvieną net ir nedidelį projektą, mažinantį socialinę, regioninę, ekonominę atskirtį.

D. Nausėdienė priminė, jog viena didžiausių asociacijos iniciatyvų – Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, organizuojama kartu su užsienio šalių diplomatinėmis ir verslo bendruomenėmis bei Lietuvos bičiuliais. Jos metu surinktomis lėšomis finansuojami įvairūs labdaros ir paramos projektai. Per 20 mugės gyvavimo metų surinkta daugiau nei 1,4 mln. eurų paramos, paremta daugiau nei šimtas organizacijų Lietuvoje.

„Visgi svarbiausia – ne skaičiai. Svarbiausia – žmonės, prie kurių gyvenimų prisiliečiame ir juos keičiame. Žmonės, kurie šeimų namuose Šiauliuose gali naudotis nauja virtuve ir jos įranga. Žmonės su vaikščiojimo negalia ar mamos su vaikais vežimėliuose, galintys lengviau pasiekti dienos centrą dėl įrengto panduso. Žmonės su negalia Plungėje, besidžiaugiantys terapijos kambariu. Žmonės, slaugomi ar besigydantys ligoninėse, žmonės įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, galintys naudotis atnaujinta sale, kambariu ar laiptais“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios žodžiais, net ir mažas indėlis gali būti labai reikšmingas kitų žmonių gyvenimo kokybei. Pasak D. Nausėdienės, svarbu, kad, esant dideliam gyvenimo tempui, vis dar randame laiko stabtelėti ir atsigręžti į tuos, kuriems mūsų parama reikalinga.

D. Nausėdienė minėjo ir kitus svarbius IWAV projektus: iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope“), kuri telkia Lietuvos ir tarptautines verslo, meno, diplomatines ir medicinos bendruomenes remti krūties vėžio prevenciją Lietuvoje; COVID-19 pandemijos metu surinktas lėšas gydymo įstaigoms, siekiant padėti įsigyti naujos kartos patalpų oro valymo ir dezinfekavimo įrenginių.

„Neišskirdama nei vieno, tariu širdingą, didelį ačiū visiems šių drąsių, energingų, žavių moterų idėjų rėmėjams ir rėmėjoms, palaikytojams, pilietinės bendruomenės atstovams. Visiems, kuriems rūpi ne tik greta, bet ir toliau gyvenantys žmonės. Dėkoju už sprendimus, kuriais Jūs tvirtinate ir stiprinate humanizmo pagrindus. Linkiu ištvermės, kantrybės, sveikatos ir energijos toliau vystyti asociacijos viziją – kurti stipresnę bendruomenę, grįstą šilta ir drąsia širdimi, atjauta, kūrybiniu polėkiu, bendru potencialu bei visų mūsų talentais, siekiant padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia“, – teigė D. Nausėdienė.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias veiklias moteris, verslininkes, filantropes ir diplomates iš daugiau nei 25 šalių. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

Renginyje dalyvavo IWAV pirmininkė Erin Gainer-Grigaliūnė, JAV ambasadorius Robertas Gilchristas, Ukrainos ambasadorius Petro Bešta, Izraelio ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein, Airijos ambasadorė Seadhna MacHugh, verslininkės Asta Naumenko Meschino, Birutė Vizgirdienė ir Agnė Grigaliūnienė, floristas Mantas Petruškevičius, kiti garbūs svečiai.

TAIP PAT SKAITYKITE