REXSAN

D. Nausėdienė: didžiuojamės neišnešiotų naujagimių sveikatos priežiūros kokybe

Nausėdienė

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su Armėnijos Prezidento dukra Arpine Chačaturian trečiadienį lankėsi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neonatologijos centre, kur viešnia buvo supažindinta su pažangiomis technologijomis, skirtomis neišnešiotų naujagimių sveikatos priežiūrai.

Pirmoji ponia ir Armėnijos valstybės vadovo duktė aplankė intensyviosios terapijos bei naujagimių skyrius, kūdikių susilaukusias mamas. Klinikų medikai demonstravo, kaip veikia pasaulinio lygio inovacija – muliažas „Paulius“, kurį Neonatologijos centro medicinos personalas naudoja kaip efektyvią mokymo ir praktinių įgūdžių formavimo priemonę tam, kad geriau pažintų neišnešiotą naujagimį, jo anatomiją, dažniausias sveikatos problemas.

„Lietuva didžiuojasi būdama tarp pirmaujančių Europos šalių, kuriose naujagimių ir kūdikių mirtingumas yra vienas mažiausių. Valstybė vis daugiau investuoja į mokslo pažangą, modernius diagnostikos ir gydymo metodus, kas leidžia išgelbėti vis daugiau gyvybių. Tačiau noriu pabrėžti, kad net ir taikant pažangiausias medicinos naujoves svarbiausias išlieka mūsų medicinos srities profesionalų indėlis, atsidavimas ir atjauta žmogui“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia ir Armėnijos Prezidento dukra klinikose taip pat susitiko su D. Nausėdienės globojamų nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovėmis.

Iniciatyva „Auginu Lietuvą“ skatina gyvybės išsaugojimą, naujagimio ir šeimos sveikatinimą, edukaciją, atsakingą tėvystę, yra sukūrusi nuotolinę mokomąją platformą, suteikiančią operatyvią, kvalifikuotą ir lengvai prieinamą informaciją šeimoms visoje šalyje. „Neišnešiotuko“ atstovai teikia pagalbą neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, taip pat reikšmingai prisideda prie iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ veiklos ir plėtros.

Lietuva pasaulyje garsėja vienu žemiausių neišnešiotų naujagimių procentu, jis svyruoja apie 5 proc. nuo visų gimdymų. Kasmet Lietuvoje gimsta kiek daugiau nei 1500 neišnešiotų naujagimių. Pirmosios ponios teigimu, siekiant tinkamai padėti jų susilaukusioms šeimoms būtina toliau stiprinti bendradarbiavimą su atsakingomis institucijomis bei vietos bendruomenėmis.

Susitikime Santaros klinikų direktorius Feliksas Jankevičius Armėnijos prezidento dukrai įteikė kvietimą, kuriame Armėnijos medikai kviečiami atvykti stažuotis į Santaros klinikų Neonatologijos centrą.

TAIP PAT SKAITYKITE