Nobel biocare

Chirurgijos centre „Northway“ Klaipėdoje Latvijos medikai mokėsi peties artroskopinių operacijų subtilybių

Chirurgijos centras „Northway“ Klaipėdoje

Chirurgijos centre „Northway“ Klaipėdoje birželio 21–22 dienomislankėsi ortopedai traumatologai ir operacinės slaugytojos iš Latvijos. Ilgametę darbo ir mokymų patirtį turintis ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas kolegoms iš kaimyninės šalies organizavo intensyvius praktinius mokymus apie peties sąnario patologijų gydymą moderniuoju artroskopiniu būdu. Peties sąnarys – vienas mobiliausių bei pažeidžiamiausių sąnarių, todėl, pasak chirurgo, susidomėjimas peties patologijos diagnostika bei gydymu tarp kolegų yra išties didelis.

Per dvi dienas M. Fiodorovas atliko 10 operacijų, kurių metu, aktyviai bendraudamas su mokymų dalyviais, mokė juos įvairių artroskopinės technikos gudrybių. Buvo parinkti įvairūs gydytojų praktikoje pasitaikantys atvejai – rotatorių manžetės sutrikimai, peties nestabilumas, bicepso sausgyslės patologija, sąnario artrozė ir kt. Stebint vaizdą monitoriuje, patyręs chirurgas atskleidė kolegoms tam tikrus operacijų sėkmei svarbius profesinius niuansus, atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Svečiai iš Latvijos žavėjosi M. Fiodorovo talentu, mokymų profesionalumu, suteiktomis unikaliomis žiniomis ir nepriekaištingai sustyguotu visos chirurgijos centro „Northway“ komandos darbu.

„Stebint iš šalies atrodo, kad gydytojui viskas pavyksta nepaprastai lengvai, tačiau suprantame, kad tai atkaklaus darbo ir didžiulės patirties rezultatas. M. Fiodorovas ne tik pademonstravo aukščiausią artroskopinių operacijų atlikimo technikos meistriškumą ir profesionaliai atliko savo darbą, bet ir perteikė mums šios technikos subtilybes bei atvirai dalinosi savo patirtimi“, – pasibaigus mokymams džiaugėsi jų dalyviai.

„Su kolegomis iš Latvijos ryšį palaikome jau apie 10 metų. Keičiasi kartos, vyresnius ortopedus traumatologus keičia jaunesni, tačiau neretai ir patyrę chirurgai nori išmokti kažko naujo, labiau įsigilinti į vienos ar kitos patologijos gydymą. Man tai yra didžiulis įvertinimas, todėl noriu pateisinti kolegų pasitikėjimą ir mokymų metu visuomet stengiuosi jiems suteikti maksimalią naudą“, – pasakojo Markas Fiodorovas.

Ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų pripažintas ortopedas traumatologas džiaugėsi, kad chirurgijos centras „Northway“ Klaipėdoje turi modernią, aukščiausius gydymo standartus atitinkančią techniką ir aukščiausio lygio mokymams tinkamas sąlygas. Pažangiausios 4K technologijos dėka operacijos metu galima matyti itin ryškų sąnario vaizdą, o tai ne tik užtikrina ypatingai tikslų darbą, bet ir palengvina komunikaciją su kolegomis.

Beveik 20-ties metų profesinę darbo patirtį turintis M. Fiodorovas kasmet atlieka daugiau nei 650 operacijų. Ortopedas traumatologas specializuojasi kelio sąnario (meniskų, raiščių, kremzlės pažeidimų), peties sąnario (nestabilumo, rotatorių sausgyslės plyšimų), alkūnės sąnario (laisvų kūnų, atrozės, uždegimų), čiurnos (kremzlės, raiščių pažeidimų) patologijų gydyme mažai invazininiu (artroskopijos) būdu, taip pat atlieka pažangias sąnarių endoprotezavimo operacijas.

Aukštos kvalifikacijos gydytojas kasmet dalyvauja tiek Lietuvos, tiek užsienio konferencijose, jis skaitė paskaitas Turkijoje, Kinijoje, Indijoje ir kitose šalyse. Gydytojas yra pasaulyje pripažintos tarptautinės Didžiosios Britanijos medicinos įrangos gamybos įmonės „Smith & Nephew PLC“ lektorius, veda artroskopijos srities teorinius ir praktinius kursus gydytojams Londone, atlieka parodomąsias gyvai transliuojamas operacijas, taip pat nuolatos priima stažuotojus iš užsienio medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje.

TAIP PAT SKAITYKITE