Magne SLEEP FAST

„Auksinės mediko širdies“ apdovanojimuose padėkota medicinos darbuotojams

Auksinio mediko apdovanojimai

Šįvakar sostinės Rotušėje jau penkioliktą kartą surengti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Vilnius dėkojo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą.

„Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai šiemet įteikti gydytojams Simonui Sireikai, Emilijai Petrauskienei, Aurelijai Zagreckienei, Daliui Matkevičiui, Robertui Kvaščevičiui, Rūtai Žaliūnienei, Robertui Skalskiui, slaugytojai Tatjanai Žilai, akušerei Živilei Skirkienei, administratorėms Rasai Kločkovai, Jadvygai Petrošienei, Astai Matuliauskienei, Renatai Giliun, Guodai Ropaitei-Beigei.

„Medikams tenka gydyti ir kūną, ir sielą. Dėkoju už Jūsų pasišventimą dalytis talentu, už atsidavimą, kitiems dovanojamą sveikatą ir gyvenimą. Drauge kuriame auksinių širdžių Vilnių“, – padėką medikams perdavė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto mero padėkas gavo ne tik 14-a laureatų, bet ir visi 40 apdovanojimams teikti kandidatai. „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimui kandidatus teikė Vilniaus miesto sveikatos priežiūros įstaigos, Vilniaus medicinos draugija ir kitos įstaigos.

„Kuruodama sveikatos sritį, sutikau labai daug medikų, tačiau kaskart jums dėkodama jaučiu, kad žodyje AČIŪ netelpa visi jausmai – dėkingumas, pasididžiavimas, pagarba. Kad ir kokioje srityje dirbate, be jūsų nuolatinio rūpesčio, pasiaukojimo, žmogiškumo, žinių, daugelio mūsų gyvenimas nebūtų visavertis“, – visų vilniečių vardu dėkojo mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Apdovanojimai – už prasmingus darbus ir pasiekimus

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika „Auksinę mediko širdį“ gavo už dalyvavimą savanorių medikų misijoje Ukrainoje, siekį padėti ten dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams susidoroti su smarkiai išaugusiu krūviu karo metu.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurochirurgijos skyriaus vedėjas gydytojas neurochirurgas Robertas Kvaščevičius apdovanotas už novatoriškumą ir naujų metodikų taikymą neurochirurgijos srityje, už pagarbą pacientui ir profesionalumą. Vienas pirmųjų Lietuvoje atliko galvos smegenų naviko šalinimo operaciją pacientui nemiegant.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė apdovanota už nepailstamą visuomenės sveikatos puoselėjimą ir nuolatinį operatyvų reagavimą į kylančias grėsmes sveikatai, už didžiulį indėlį valdant Covid-19 epidemiologinę situaciją, operatyvią pagalbą nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms bei nuolatinį inovatyvių sprendimų ieškojimą didinant visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės akušerė Živilė Skirkienė apdovanota už nepailstamą darbą su su nėščiosiomis, sveikos gyvensenos mokymus nėštumo metu.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Rasa Kločkova įvertinta už didžiulį indėlį buriant Vilniaus miesto bei rajono vyresnio amžiaus gyventojų bendruomenę bei puoselėjant jų sveikatą.

Grigiškių sveikatos priežiūros centro administracijos darbuotoja Jadvyga Petrošienė apdovanota už atsakingą, sąžiningą, profesionalų, kūrybingą ir ilgametį darbą įstaigoje.

Naujosios Vilnios poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja Tatjana Žila apdovanojimą gavo už pasiaukojantį ir atsakingą darbą, profesionalų požiūrį, supratingą bendravimą su pacientais ir jų artimaisiais.

Vilkpėdės ligoninės direktoriaus pavaduotojai medicinai Astai Matuliauskienei apdovanojimas įteiktas už puikius organizacinius įgūdžius, darbštumą, iniciatyvas ir gebėjimą greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją. Ji aktyviai dalyvauja slaugos, palaikomojo gydymo paslaugų optimizavimo procesuose, įstaigos bei visuomeninėje veikloje.

Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Renata Giliun įvertinta už gebėjimą operatyviai priimti sprendimus, susijusius su įstaigos slaugos kolektyvo darbo organizavimu, už jautrumą, novatoriškas idėjas ir siekį įgyvendinanti jas praktikoje.

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Emilija Petrauskienė apdovanota kaip aukštos kvalifikacijos specialistė, turinti išskirtinę dovaną – mokėjimą bendrauti ir suprasti pacientus. Gydytoja taip pat yra įstaigos rezidentų vadovė bei užsiima švietėjiška veikla.

Centro poliklinikos šeimos gydytoja Aurelija Zagreckienė įvertinta už svarų indėlį stiprinant bendruomenės sveikatą, apmokant specialistus, siekiant užtikrinti kvalifikuotų ir kokybiškų paslaugų teikimą.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos veido ir žandikaulių chirurgas gydytojas Dalius Matkevičius apdovanotas už unikalias burnos, veido ir žandikaulių srities operacijas įgimtų ir įgytų veido srities susirgimų ir deformacijų atvejais.

Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos gydytoja vaikų odontologė, Vilniaus medicinos draugijos narė Rūta Žaliūnienė įvertinta „Auksine mediko širdimi“ už ypatingą dėmesį burnos sveikatos priežiūrai. Gydytoja rūpinasi ne tik negalią turinčių vaikų burnos sveikata, bet ir stengiasi kiekvieną vilnietį užauginti sveikais dantimis, kartu su jaunaisiais rezidentais taiko vaikams pažintinę ir pasikartojančią terapiją, moko pagrindinių burnos priežiūros principų.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas anesteziologas reanimatologas Robertas Skalskis apdovanotas už nuolatinę natūralių gydymo būdų paiešką. Jo dėka Lietuvoje pradėta taikyti ozonoterapija, jis žinomas kaip šio gydymo pradininkas.

TAIP PAT SKAITYKITE