Natula

Armėnijos gyventojams siunčiama 50 tūkst. „Moderna“ vakcinos dozių

Šiandien įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su delegacija susitiko su Armėnijos sveikatos apsaugos ministre Anahit Avanesyan ir perdavė 50 tūkst. kompanijos „Moderna“ gaminamos vakcinos „Spikevax“ dozių. Simbolinė vakcinų perdavimo ceremonija įvyko Vilniaus oro uoste, išlydint Armėnijos delegaciją, kuriai vadovavo Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantis Armėnijos Respublikos Ministras Pirmininkas Nikolas Pašinianas.

Lietuva, koordinuojant Sveikatos apsaugos ministerijai ir Užsienio reikalų ministerijai, šią humanitarinės pagalbos siuntą padovanojo, atsiliepdama į Armėnijos prašymą dvišaliu sutarties pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą. Oficialaus vizito metu Lietuvos ir Armėnijos sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Pandemija vis dar vargina visą pasaulį – net ir tuos, kurie šiuo metu susiduria ir su kitais sunkumais – politiniais neramumais, nepritekliumi. Būtent dėl to šiuo metu itin svarbu palaikyti glaudžius, abipusius santykius su visais tarptautinės bendruomenės nariais. Šiemet Lietuva jau padovanojo 200 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „Astra Zeneca“) vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui ir Armėnijai bei beveik 256 tūkst. dozių – Taivanui. Farmacijos bendrovės „Moderna“ pagamintą vakciną Lietuva donuoja pirmą kartą.

Nerimauti, kad Lietuvoje galimai pritrūksime nereikia. Kiekvieną savaitę į Lietuvą atkeliauja naujos vakcinų siuntos. Vakcinos nuo COVID-19 yra saugomos Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, kol savivaldybėms paskirstomos anksčiau pristatytos vakcinos.

Savivaldybėms vakcinos paskirstomos, atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Užsiregistruoti į bet kurį Lietuvos vakcinacijos centrą galima koronastop.lt arba Karštąja linija 1808. Skiepijantis mobiliuosiuose vakcinavimo punktuose išankstinės registracijos nereikia.

Taip pat, kiekvieną ketvirtadienį visuose Lietuvos vakcinacijos centruose vyksta vakcinacija be registracijos. Kviečiame pasinaudoti galimybe COVID-19 vakciną pasiimti greitai ir lengvai. Viskas, ką reikia padaryti, tai nepamiršti su savimi turėti asmens dokumento – paso ar asmens tapatybės kortelės.


TAIP PAT SKAITYKITE