Gudručio vaistinė

Apdovanota nuotraukų konkurse daugiausiai simpatijų pelniusi slaugos paslaugas namuose teikianti komanda

slaugos paslaugos

Šiandien, rugpjūčio 17 d., Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) apdovanoti ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančių komandų fotografijų konkurso nugalėtojai – UAB „Saulės šeimos medicinos centras“ iš Kauno. Šiuo konkursu siekta supažindinti visuomenę su slaugos paslaugas namuose teikiančiomis komandomis, priminti apie galimybę, esant poreikiui, tokias paslaugas gauti.

Nugalėtojus ministerijoje pasitiko ir pasveikino Ilgalaikės priežiūros koordinavimo ir įgyvendinimo ministerijos patarėjas Marius Čiurlionis ir Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė.

„Džiaugiamės, jog konkursą laimėjo bendrosios pagalbos slaugytojų komanda, suprantanti šiuolaikinės slaugos lyderystės svarbą paciento kasdienybėje. Lietuvoje slaugytojų bendruomenė įgauna naujų jėgų, nuotaika keičiasi, pasitikėjimas savo jėgomis auga, noro veikti yra daugiau. „Saulės šeimos medicinos centro“ slaugytojų komanda taip pat yra šių pokyčių atspindys”, – svečius pasveikino O. Vitkūnienė.

Nuotraukų konkurso nugalėtojai, UAB „Saulės šeimos medicinos centro“ slaugos paslaugas namuose teikianti komanda, kurią sudaro net 12 puikių savo srities specialistų, džiaugėsi, kad pavyko sėkmingai sudalyvauti nuotraukų konkurse, pelnyti SAM „Facebook“ puslapio sekėjų simpatijas ir tuo pačiu padrąsinti visus, kuriems reikalingos slaugos paslaugos namuose, kreiptis pagalbos į savo šeimos gydytoją.

„Didžiausia ir neišsemiama komandos motyvacija – galimybė ir gebėjimas padėti žmogui nuo gimimo iki gilios senatvės. Pacientų pasitikėjimas ir šypsenos, pasiekus kartu išsikeltus tikslus, kasdieniai iššūkiai, galimybė tobulėti ir profesinės pareigybės išpildymas, teikia vidinį pasitenkinimą ir pilnatvę. Tik atsikėlus ryte žinau, kas manęs laukia – kiekviena šeima, kiekvienas pacientas kitoks, bet kai surandi kelią į jų širdis, darbas tampa švente“, – teigė UAB „Saulės šeimos medicinos centras“ asmens sveikatos priežiūros paslaugų namuose komandos bendrosios praktikos slaugytoja Silvija Butkevičienė.

Primename, kad šių metų vasario mėnesį, SAM „Facebook“ paskyroje paskelbtas konkursas, kurio metu ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios komandos kviestos pasidalinti savo nuotraukomis ir istorijomis iš kasdienio darbo. Konkurse nusprendė dalyvauti – VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ komanda, Kazlų Rūdos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojai ir UAB „Saulės šeimos medicinos centro“ slaugos paslaugas namuose teikianti komanda. 

Gegužės mėnesį paskelbus konkurso dalyvius ir pradėjus balsavimą, daugiausiai „patinka“ mygtuko paspaudimų sulaukė UAB „Saulės šeimos medicinos centras“. Antrąją vietą pelnė VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centras“, trečiąją – Kazlų Rūdos PSPC komanda. Per visą savaitę trukusį balsavimą visos komandos kartu surinko virš 1 880 „patinka“ mygtuko paspaudimų. 

VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ ambulatorinių slaugos paslaugų namuose komanda teigia, kad dirbti komandoje, kuri nori tobulėti, dalintis savo patirtimi ir žiniomis, yra didelis džiaugsmas. 

„Jos visada ieško sprendimų ir gali padaryti viską dėl paciento gerovės. Jų širdys yra didelės, rankos daro stebuklus, o akys visada dega. Jos niekada nepasiduoda“, – taip savo koleges pristato VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ ambulatorinių slaugos paslaugų namuose komandos koordinatorė Ingrida Veitienė.

Kazlų Rūdos PSPC komandos narių teigimu, komandos jėga – gebėjimas gyventi su dalykais, kurių negalima pakeisti. 

„Mes neprivalome būti tobuli, turime būti savimi ir priimti žmogų tokį, koks jis yra. Stengiamės dovanoti rūpestį, atjautą, supratimą ir slaugomojo poreikių išpildymą“, – teigė VšĮ Kazlų Rūdos komandos nariai.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visoms konkurse dalyvauti nusprendusioms komandoms. Jūsų nuoširdus kasdienis darbas – svarus indėlis Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai ir kiekvienam pacientui, laukiančiam sveikatos priežiūros paslaugų namuose. 

Kviečiame ir kitas Lietuvos ASPN komandas aktyviai dalyvauti artėjančiuose kituose konkursuose. Apie jų pradžią informuosime ministerijos socialiniuose tinkluose – kviečiame jungtis prie plataus sekėjų būrio!

Primename, kad ambulatorinės slaugos paslaugos namuose yra sveikatos priežiūros paslaugas, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kt.

Komandą sudaro – slaugytojas, slaugytojo padėjėjas ir kineziterapeutas. Kiekvienas specialistas pagal pacientų poreikius ir savo kompetenciją teikia atitinkamas slaugos paslaugas.

Daugiau informacijos apie slaugos paslaugas namuose skaitykite www.manoslauga.lt

TAIP PAT SKAITYKITE