Ditel

Kodėl poros tampa panašios?

Priešingybės traukia. O galbūt atvirkščiai – panašių charakterių ir veido bruožų partneriai tampa tobula pora. Tačiau laikui bėgant partneriai pradeda ne tik toleruoti nepatinkančias mylimojo būdo savybes, tačiau ir tampa panašūs ne tik charakteriu, bet ir išvaizda. Mokslininkai nustatė, kodėl poros laikui bėgant supanašėja.

Kaip rašo livescience.com, Mičigano universiteto mokslininkas Robertas Zajoncis išanalizavo porų fotografijas: jis ištyrė jaunavedžių ir tų pačių porų nuotraukas po 25 metų vedybinio gyvenimo. Rezultatai parodė, kad poros, kurios kartu augo, ilgainiui tapo panašūs, o kuo laimingesnė pora buvo – tuo labiau išryškėjo jų fizinis panašumas.

R. Zajoncis pastebėjo, kad artimai bendraujančios poros mėgdžioja partnerio veido išraiškas. Kitaip tariant, jei jūsų partneris turi puikų humoro jausmą, tai didelė tikimybė, kad aplink jūsų burną atsiras juoko linijos. Tokias juoko raukšleles turės ir jūsų partneris.

Mokslininkas neneigia, kad draugystės pradžioje tiek vyrai, tiek moterys renkasi į save panašų partnerį. Ištyrus dvynius paaiškėjo, kad identiškų dvynių sutuoktiniai buvo labiau panašūs, nei neidentiškų dvynių.

Mokslininkas teigia, kad poros supanašėja dar ir dėlto, kad „pasiskolina” gerąsias partnerio charakterio savybes.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE